Ogunbowale i Kaitlyn Clark prowadzą gwiazdy WNBA do zwycięstwa 117-109 nad reprezentacją olimpijską USA

PHOENIX (AP) — Areke Ogunbowale był dominującym strzelcem na boisku. Caitlin Clark była najlepszą podającą. Angel Reyes była jej zwykłą dwucyfrową maszyną do punktacji.

Stany Zjednoczone być może nadal mają najlepszą drużynę na igrzyskach olimpijskich, ale w sobotnim meczu All-Star Game nie wystąpili wszyscy najlepsi gracze.

Ogunbowale Ustanowił rekord punktacji w meczach All-Star z 34 punktami Clark nie popisała się swoim pierwszym występem w All-Star Game, gdy drużyna WNBA pokonała amerykańską drużynę olimpijską 117:109.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo gwiazd WNBA nad olimpijczykami. Gwiazdy zwyciężyły także w 2021 roku pod wodzą Ogunbowale, który został wybrany MVP zarówno w tym, jak i w tym meczu.

„To nam ogromnie pomoże” – powiedziała Brianna Stewart, która zdobyła 31 punktów i prowadziła USA. „Nie mamy zbyt wielu okazji do gry. Możemy wrócić, obejrzeć film i skupić się na tym, jak możemy dalej zdobywać punkty. było lepiej, mieliśmy wrażenie, że powtarzamy to samo doświadczenie, ale staraliśmy się skupić na tym, co się stało”.

Porażka nie wpłynęła na karierę Amerykanek w 2021 roku, które zdobyły siódmy z rzędu złoty medal olimpijski. Stany Zjednoczone mają nadzieję osiągnąć te same wyniki w Paryżu jeszcze w tym miesiącu. Nie ma na świecie drużyny, która mogłaby dorównać głębią i talentem gwiazdom WNBA.

Trenerka reprezentacji USA Cheryl Reeve zapytała: „Czy Ariki gra w którejś z drużyn, z którymi się mierzymy?”

Sobotnia porażka nastąpiła kilka godzin po zwycięstwie męskiej drużyny olimpijskiej USA nad Sudanem Południowym Z jednym punktem W meczu pokazowym w Londynie.

W przyszły wtorek reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet rozegra w Londynie pokazowy mecz z Niemcami, a następnie uda się do Francji na igrzyska olimpijskie. Amerykańska drużyna gra w grupie obejmującej Belgię, Japonię i Niemcy.

„Mamy nad czym pracować i wiemy o tym” – powiedział Reeve. „Czasami jest dobrze, ale jest ciężko itd. Nie sądzę, że potrzebowaliśmy takiego meczu, aby przykuć naszą uwagę. Wiemy, jak trudne jest to zadanie. co staramy się zrobić i mamy pracę do wykonania. „Aby tam dotrzeć”.

READ  Marynarze wybierają kogoś własnego wzrostu, przechytrzają rywalizującego malucha i twierdzą, że seria pokonała Orioles

Ogunbowale po raz kolejny była solą w oku drużyny amerykańskiej, zdobywając wszystkie punkty w drugiej połowie. Gracz Roku 2021 przejęła kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie i zdobyła 21 punktów, trafiając sześć z 10 strzałów, w tym pięć za trzy punkty. Reprezentacja USA rzuciła wszystko, co miała, w gwiazdę Dallas Wings, ale nie była w stanie jej powstrzymać.

Ogunbowale powiedziała, że ​​trenerka WNBA Cheryl Miller powiedziała jej coś w pierwszej połowie, że musi być bardziej agresywna.

„Powiedział mi, żebym wzięła głęboki oddech, wyszła i zagrała swoją grę” – powiedziała.

Ogunbowale występował w reprezentacji USA na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich, ale w obu przypadkach nie znalazł się w składzie. Tym razem wcześniej wycofała swoje nazwisko ze składu, mówiąc: Cały proces miał charakter polityczny.

Zanim Ogunbowale zakończył trzecią kwartę, WNBA Stars zamieniły dwupunktowy deficyt do przerwy na prowadzenie 88-79. Pobiła ustanowiony w zeszłym roku ogólny rekord Joelle Lloyd pod względem zawodniczek All-Star, zdobywając 31 punktów w ubiegłorocznym meczu za trzy punkty pod koniec czwartej kwarty.

Olimpijczycy, którzy trenowali razem zaledwie dwa dni, nie stanowili żadnego realnego zagrożenia.

Aja Wilson dodała 22 punkty.

Wokół meczu All-Star było mnóstwo szumu i energii Debiut niesamowitych nowych talentów Clarka i ReeseDuet ten pomógł w tym sezonie podnieść rangę WNBA na nowy poziom, ustanawiając rekordową frekwencję i wyższą oglądalność.

Był to pierwszy wspólny występ obu młodych gwiazd. Jedna z 10 asyst Clarke’a była asystą Dotarł do ReeseKtóry zakończył mecz z 12 punktami i 11 zbiórkami.

„Po naszym wczorajszym krótkim 30-minutowym treningu wiedzieliśmy, że wygramy, ton był ustawiony” – powiedział Rees.

Clark zakończył pierwszy sezon asystą, tracąc rekord Sue Bird w All-Star.

„To jest akt Sue. Nie mogę jej tego odebrać. To moja przyjaciółka” – powiedział Clark.

READ  Brock Purdy szczegółowo opisuje strach przed kontuzjami i powrót po zwycięstwie 49ers nad Cardinals – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Mecz odbył się w Phoenix z okazji 20. rocznicy gwiazdy Mercury Diany Taurasi i powrotu Brittney Griner z bezprawnego przetrzymywania w Rosji w 2022 roku.

„To będzie jeden z najtrudniejszych meczów, na którym musimy się skupić. W rzeczywistości jest to mecz treningowy dla zespołu ze względu na to, co się dzieje. Myślę, że to jeden z najwspanialszych meczów w historii naszej ligi” – powiedział Reeve.

Choć Clark i Reese otrzymali owację na stojąco od publiczności podczas przedstawienia przed meczem, nic nie równało się z aplauzem dla Taurasi, która wystąpiła w swoim 11. meczu All-Star.

Zaczęła zdobywać punkty od rzutu za trzy punkty ze skrzydła w pierwszej połowie, po której USA prowadziły 54-52. Nie trwało to jednak długo, gdyż drużyna WNBA zdobyła dziewięć z pierwszych 11 punktów trzeciej kwarty i przejęła kontrolę.