OBEJRZYJ: Jurickson Profar został wyrzucony z Padres po omówieniu ważnego sprawdzenia swingu w NLCS Game 3

dziewiąta połowa FiladelfiaOstateczna wygrana 4-2 Nad San Diego Padres Trzeci mecz National League Series w piątek zawierał kontrowersyjną rozmowę z Jurjiksonem Provarem.

Z biegaczem na początku i bez przerwy, Provar rozpoczął występ w pełni w Fastball od najbliższego w Philly Seranthony Domínguez, ale próbował sprawdzić swój swing. Gołym okiem wydawało się, że mu się udało, ale wezwał go sędzia trzeciej bazy Todd Tichenor. Provar został natychmiast rozwścieczony telefonem, wyraził sprzeciw i został wydalony. Oto spojrzenie:

Teraz kilka zrzutów ekranu pokazujących lufę rakiety Profar w jej najdalszym punkcie wymachu (lub nie wymachiwania, jeśli wolisz):

Oraz:

W pewnym stopniu regulamin MLB nie definiuje jednoznacznie, co jest, a co nie jest huśtawką, pozostawiając sędziom takie wezwania w oparciu o osąd i być może ustną tradycję. Sędzia jest zwykle nazywany trapezem, jeśli końcówka lufy wychodzi poza przód płyty lub luźną linię. Z powodu braku kąta bliskiego zobaczeniu Tichenoru poniżej tej zgniłej trzeciej linii bazowej, nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy wezwanie było prawdziwe, czy fałszywe na podstawie powyższego filmu i nieruchomych obrazów. Anegdotycznie, większość obserwatorów w czasie rzeczywistym wydawała się wierzyć, że to nie była huśtawka, ale znowu nie mieliśmy na rzeczy Tichenorskiego punktu widzenia.

„Myślałem, że jest naprawdę duży. Myślałem, że nie poszedłem. To musiał być piknik” Provar powiedział potem dziennikarzom.

Bezsporne jest to, że wezwanie, które zmieniło Sir w strajk, znacznie zmniejszyło szanse Padresa na powrót. Gdyby Provar chodził, Baderowie mieliby jeźdźców na 1. i 2. miejscu, a nie na 4. miejscu. Różnica w tych warunkach wyniosła średnio 1,51 punktu w tych rundach. Padres, oczywiście, był dwukrotnie powalony. To plus fakt, że Phillies nadal trafiliby w dolnej połowie meczu w przypadku remisu lub przewagi Padres oznacza, że ​​San Diego, gdyby Provar maszerował, miałoby 23,47 procent szans na wygranie trzeciego meczu. .

READ  Jest tylko jedna linijka, której Denny Hamlin nie kończy

Rzeczywiście tak było po apelu Tichenora – jeden biegacz na starcie i jeden – dał Padresowi 6,59% szansę na wygraną 3. Tak, najprawdopodobniej przegraliby i tak, nawet gdyby przybył Profar, ale tak się stanie. Prawdopodobieństwo ich powrotu było prawie czterokrotnie większe. Być może podwyższenie tej liczby o 23,47 procent, biorąc pod uwagę, że Dominguez był w swojej drugiej turze, a przybycie Provara nadal wymagałoby czwartej, piątej i szóstej części jego nocy.

Jednak nic z tego się nie wydarzyło, a Velez wygrał 2-1 w pojedynku do dwóch siedmiu o proporczyk. Wezwanie Tichenora, które znowu może nie było błędne, nie doprowadziło wprost do tego wyniku, ale uczyniło go bardziej prawdopodobnym.