Novak Djokovic vs Jannik Sinner na żywo: wyniki Australian Open 2024 i wyniki półfinałów przed Daniilem Miedwiediewem vs Alexandrem Zverevem

Novak Djokovic całuje Nicka Kyrgiosa po zdobyciu punktu nad Fritzem

Obrona tytułu Novaka Djokovica w Australian Open zakończyła się po oszałamiającej, czterosetowej porażce w półfinale z Jannikiem Sinnerem. Djokovic nie przegrał w Australian Open od 2018 roku i wygrał 33 mecze z rzędu w Melbourne, ale Sinner awansował do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema dzięki imponującemu zwycięstwu 6-1, 6-2, 6-7, 6-3 nad rozstawionym z 10. numerem mistrz wszechczasów.

Djokovic chciał w tym tygodniu zdobyć swój 25. tytuł Wielkiego Szlema, ale w Sinner 36-latek zmierzył się z graczem, który pokonał go w dwóch z trzech poprzednich spotkań pod koniec poprzedniego sezonu. 22-letni Włoch zdominował pierwsze wymiany zdań, pokonując pozbawionego formy Djokovica w dwóch jednostronnych setach.

Trzeci set był bliżej, a Djokovic zagroził, że po obronieniu punktu meczowego wróci i zadecyduje o dogrywce. Sinner jednak zareagował i zmusił Djokovica do nietypowego występu, gdy Serb w połowie czwartego seta przełamał prowadzenie 40-0. Doskonały serwis Sinnera pozostał mocny przez cały odcinek, zapewniając historyczne zwycięstwo.

W drugim meczu półfinałowym wznowiona zostaje rywalizacja Daniila Miedwiediewa i Aleksandra Zvereva, którzy po raz pierwszy spotykają się w jednym z czterech dużych turniejów. Zverev spisał się imponująco, pokonując Carlosa Alcaraza, a Miedwiediew potrzebował kolejnego pięciosetowego epickiego zwycięstwa, aby pokonać Huberta Hurkacza. Zverev stanął w obliczu kontroli pozasądowej w związku ze zbliżającym się procesem dotyczącym przemocy domowej – zaprzecza oskarżeniom – i stara się dostać do swojego pierwszego finału Australian Open.

1706253977

Sinner przed swoim pierwszym finałem Wielkiego Szlema, w którym zmierzy się z Daniilem Miedwiediewem lub Alexandrem Zverevem:

„Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. Pewność siebie, którą zyskałem od końca ubiegłego roku, utwierdziła mnie w przekonaniu, że potrafię grać z najlepszymi zawodnikami na świecie. Podejdę do niedzieli z uśmiechem i zrobię, co w mojej mocy”. to, co najlepsze.”

„Na pewno obejrzę drugi półfinał. To świetni gracze, a ja jestem fanem tenisa! Mam nadzieję, że to będzie wspaniały mecz, a co będzie, zobaczymy w niedzielę. ”

(Getty Images)

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 07:26

1706253775

„To był bardzo trudny mecz. Zacząłem dobrze przez dwa sety i czułem, że nie czuje się dobrze na korcie, więc dalej naciskałem. Potem w trzecim secie zdobyłem punkt meczowy i spudłowałem forhend, ale taki jest tenis Próbowałem przygotować się do następnego seta. Nie mogłem się go doczekać. Wracając do tego meczu: dobrze jest mieć takich zawodników, od których można się uczyć. Wiele nauczyłem się na Wimbledonie (gdzie Sinner przegrał z Djokoviciem w prostych setach) w półfinale).

„Nie wiem – zapytaj go! Myślę, że gramy podobnie. Jest niesamowitym zawodnikiem serwującym, ale próbowałem go odpychać i przesuwać po całym korcie, więc nie będę ci mówił o taktyce. Mam Czuję, że rozegram z nim jeszcze kilka meczów. To przyjemność być tutaj.

(Reuters)

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 07:22

1706253429

Djokovic opuszcza Rod Laver Arena wśród gorących braw. To jego pierwsza porażka w półfinale w Melbourne.

W tym miesiącu nie będzie 25. tytułu Wielkiego Szlema. A to marzenie o mistrzowskim złocie również idzie z dymem.

Ale to był niesamowity występ 10-krotnego mistrza.

(Reuters)

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 07:17

1706253266

W sieci trwa gorąca wymiana zdań pomiędzy Sinnerem i Djokoviciem! Wielki szacunek wśród zawodników.

W momencie meczu Sinner podniósł ręce wysoko, ale jest to wspaniała uczta dla tego historycznego zwycięstwa.

Dotarł do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema i został pierwszym graczem, który pokonał Djokovica na Australian Open w 2195 dni.

(Reuters)

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 07:14

1706253010

Unreal Jannik Siner!!!!!!!!!

Oszałamiające zwycięstwo forhendem! Athim osiąga największe zwycięstwo w swoim życiu!

Seria 33 zwycięstw Djokovica w Australian Open dobiegła końca!

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 o 07:10

1706252836

* Djokovic 1:6, 2:6, 7:6, 3:5 Grzesznik

0-15! Ogromna obsługa od Sinnera! cząstka! Zabiera zwycięzcę forhendu. 15-15.

Oh. Znowu nerwy. Tym razem podwójny błąd Sinnera! A teraz jest 15-30.

dowcipny! Co za odpowiedź. Sprawca ponownie stwierdza, że ​​transmisja jest szeroka. Czyszczenie. 30-30.

Djokovic potrzebuje dużo czasu, aby wrócić! Kolejny punkt meczowy! 40-30.

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 07:07

1706252742

Djoković 1-6 2-6 7-6 3-5 Grzesznik*

Aby podtrzymać miłość, Djokovic oddaje dwa forhendy z rzędu.

Za ciebie, Yannicku Sinnerze. Czy potrafisz zamknąć największą wygraną swojego życia?

Jimmy’ego Braidwooda26 stycznia 2024 o godzinie 07:05

1706252568

* Djokovic 1:6, 2:6, 7:6, 2:5 Grzesznik

To robi wrażenie w wykonaniu Sinnera. Nawet Djokovic klaska, gdy krąży po korcie, zanim go wyrzuci.

Umowa miłosna. niesamowity. Wchodzi do siatki i prezentuje doskonałą grę w ataku, serwując piłkę.