Niemcy odpadły z mundialu po pokonaniu Kostaryki 4:2

ALQOR, Katar (AP) — Wyjścia z Mistrzostw Świata jeden po drugim Trener reprezentacji Niemiec Hansi Flick chce wrócić do podstaw.

Czterokrotni mistrzowie ponownie odpadli z fazy grupowej, cztery lata później w Rosji jako obrońcy tytułu.

Coś musi się zmienić, powiedział Flick po czwartkowym zwycięstwie 4: 2 nad Kostaryką, co wciąż nie wystarczyło, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału.

„Wierzę, że musimy zrobić coś innego w szkoleniu dla przyszłości niemieckiego futbolu”, powiedział Flick, który objął stanowisko trenera po zeszłorocznych mistrzostwach Europy. „Od lat rozmawiamy o nowych bramkarzach i skrzydłowych, ale Niemcy zawsze dobrze bronili. Potrzebujemy podstaw.

„W przyszłości, przez następne 10 lat, bardzo ważne jest skupienie się na nowej generacji graczy”.

Osiem lat temu Niemcy zdobyły swój czwarty Puchar Świata, pokonując Argentynę Lionela Messiego w finale na stadionie Maracana. Dzięki temu zwycięstwu Niemcy stały się jedyną europejską drużyną, która wygrała mistrzostwa świata w Ameryce Północnej lub Południowej.

W Katarze pierwsza porażka z Japonią przygotowała grunt pod rozczarowujący sezon. W zeszłym tygodniu Niemcy pokonali 2:1, a następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią.

Niemcy mieli szansę w ostatnim meczu na stadionie Al Bad i wystarczyło to na kilka minut podczas czwartkowych równoległych finałowych meczów grupowych. Na przykład w przerwie Niemcy pokonały Kostarykę, a Japonia przegrała z Hiszpanią – wynik, który dałby Niemcom miejsce w 1/8 finału.

Japonia pokonała Hiszpanów 2:1 Kosztowało to Niemców szansę na rozegranie co najmniej jeszcze jednego meczu w Katarze.

Flick wskazał Hiszpanię jako przykład do naśladowania dla swojego kraju.

Chociaż mistrzowie świata z 2010 roku przegrali z Japonią na Khalifa International Stadium w Doha, „Hiszpania jest bardzo dobra w obronie” – powiedział. „Koncentruje się na szkoleniu młodych zawodników. Doskonale znają taktykę.

W czwartek Niemcy rozpoczęli świetny początek, kiedy Serge Gnabry strzelił głową w 10. minucie, dając Hiszpanii prowadzenie w meczu z Japonią.

READ  Zawalenie się autostrady I-95 w Filadelfii powoduje, że osoby dojeżdżające do pracy muszą szukać alternatywnych tras

W drugiej połowie oba mecze wywróciły się do góry nogami.

Jelcyn Tejeda wyrównał wynik w 58. minucie, a Juan Vargas uderzył jeszcze raz w 70. minucie, dając Kostaryce prowadzenie 2:1.

„Było wiele osobistych błędów i to są rzeczy, które naprawdę mnie denerwują” – powiedział Flick.

Jednak niemiecki rezerwowy Kei Havarts podwyższył wynik na 2:2 w 73. minucie, a następnie przywrócił Niemcom prowadzenie w 85. minucie. Inny zmiennik, Niklas Fulkrug, dołożył czwartego.

Kostaryka przegrała swój pierwszy mecz z Hiszpanią 7:0. Następnie drużyna zaprezentowała wspaniały występ, pokonując Japonię 1:0.

– To nie to, co widzieliśmy w naszym pierwszym meczu – powiedział trener Kostaryki Luis Fernando Suarez. – Musieliśmy wrócić, żeby zakwalifikować się na mistrzostwa świata.

Tworzyć historię

Mecz był również znany z obecności francuskiego sędziego Stéphanie Fraparte Została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz Pucharu Świata mężczyzn.

Pakiet rejestracyjny

Manuel Neuer zanotował swój rekordowy 19. występ w Pucharze Świata jako bramkarz, wyprzedzając niemieckiego wielkiego Seppa Meyera i brazylijskiego bramkarza Claudio Dufferala.

Jinder czeka

Mathias Ginter gra w swoim trzecim mundialu, ale nie rozegrał jeszcze ani minuty w meczu z Kostaryką. Wszystko zmieniło się, gdy wszedł jako rezerwowy w 89. minucie.