Nick Kyrgios przyznaje, że stracił czwartego seta przeciwko Brandonowi Nakashimie, ale „udało się”

Na dobre lub na złe, żadna osobowość nie świeciła jaśniej niż Nick Kyrgios na tegorocznym Wimbledonie. Obejmuje to jego taktykę w czwartej rundzie w poniedziałek.

W obliczu nierozstawionego Amerykanina Brandona Nakashimy Kyrgios stwierdził, że grinduje więcej niż w turnieju. Prawdopodobnie największa wygrana w jego karierze przeciwko czwartemu rozstawionemu Stefanosowi Tsitsipas. Kyrgios przegrał pierwszego seta, wygrał dwa następne, a następnie przegrał w czwartym.

Przegrany 5-3 i mając szansę na przedłużenie seta, Kyrgios zrobił coś innego. Zwykle nieśmiała serwująca odwróciła swój serwis o połowę swojego zwykłego tempa, szaleńczo chybiając strzały i wrzucając podstępne serwisy. Wiadomości sportowe. Nakashima wyszedł na prowadzenie 40-0, a następnie zdobył seta z trzecim setem.

Niektóre Kyrgios przegrał mecz, zwłaszcza po dwukrotnym złamaniu Nakashimy w piątym secie. wygrał 4-6, 6-4, 7-6, 3-6, 6-2. Jak się okazuje, mieli rację.

Po meczu rozmawiał z mediamiKyrgios celowo stracił wynik czwartego seta, porzucając Nakashimę, który pokonał 13. rozstawionego Denisa Shapovalo i awansował do czwartej rundy.

Kirgijowie:

„Bardzo dobrze wiedziałem, że nie grałem tak, jak chciałem. Nie czułem się, jakbym rzucał się na Csitsipas lub Krajinovic, więc wiedziałem, że muszę pochylić głowę i walczyć dzisiaj. To był dobry występ mentalny .

„Czwarta, kompletna taktyka liny-a-dope. Rzuciłem ten mecz serwisowy, ponieważ wiedziałem, że jest w rytmie. Zaczął na mnie wchodzić, a ja chciałem go zrzucić. Trochę. To zadziałało”.

Kyrgios zauważył, że problem z barkiem wykluczył go na początku meczu, a ponieważ jest to Nick Kyrgios, starł się z reporterem, który agresywnie skonfrontował go z naruszeniem zasad ubioru Wimbledonu.

Po poniedziałkowym zwycięstwie Kyrgios awansował do drugiego ćwierćfinału Wimbledonu w swojej karierze i pierwszego od przełomowego meczu w 2014 roku. Zmierzy się z numerem 43 światowym Christianem Garinem z Chile, aby mieć szansę na awans do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema. Jego kariera.