Lovie Smith został zwolniony jako trener Teksasu po zaledwie jednym sezonie

Houston Texans zwolnili głównego trenera Lovie Smitha w niedzielę wieczorem, kilka godzin po tym, jak zespół zakończył 3-13-1 w swoim pierwszym sezonie.

„Jesteśmy za to wdzięczni [Smith’s] „Dysk i charakter, życzymy mu dalszych sukcesów” – powiedział prezes i dyrektor generalny Cal McNair w oświadczeniu. Chociaż rozumiemy, że wyniki nie były takie, na jakie liczyliśmy, jesteśmy zaangażowani w budowanie programu, który zaowocuje długoterminowym, trwałym sukcesem. Nasi kibice i nasze miasto zasługują na drużynę, z której mogą być dumni.

Teksańczycy wypuścili trenerów jeden po drugim po zaledwie roku, po usunięciu Davida Cooleya w styczniu poprzedniego roku. Smith był koordynatorem obrony i asystentem trenera Colley w 2021 roku, a 7 lutego awansował na głównego trenera.

„Nieustannie oceniam naszą działalność piłkarską i uważam, że jest to najlepsza decyzja, jaką podjęliśmy w tej chwili” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Nick Caserio. „Moim obowiązkiem jest zbudowanie kompleksowego, konkurencyjnego programu, który może utrzymać sukces przez długi czas. Nie jesteśmy w tym teraz, jednak dzięki wsparciu rodziny McNair i zasobom, którymi dysponujemy, jestem przekonany, że kierunek naszego programu piłkarskiego”.

McNair powiedział, że będzie współpracował z Caserio, aby „znaleźć odpowiedniego kapitana dla naszej drużyny piłkarskiej”.

Teksańczycy zakończyli sezon zwycięstwem, pokonując Indianapolis Colts 32-31 wcześniej w niedzielę i grali rywalizująco w czterech z ostatnich pięciu meczów. Dzięki zwycięstwu połączonemu z przegraną Chicago Bears z Minnesota Vikings zapewnili sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Bears zapewnili sobie pierwsze miejsce w drafcie NFL 2023.

„Rozumiemy cały sezon na podstawie tego, co się dzieje” – powiedział Smith po zwycięstwie nad Colts. „Czy spodziewam się powrotu? Tak, spodziewam się powrotu”.

Teksańczycy rozpoczynają teraz poszukiwania czwartego głównego trenera w ciągu czterech sezonów. Były główny trener i dyrektor generalny Bill O’Brien został zwolniony po przejściu 0-4 na rozpoczęcie sezonu 2020 po ukończeniu sześciu pełnych sezonów. Następnie Teksańczycy zatrudnili Caserio jako swojego nowego dyrektora generalnego w 2021 roku, który zatrudnił Culleya. Culley osiągnął 4-13 w 2021 roku i został zwolniony po jednym sezonie.

READ  Tony Fino wygrywa Rocket Mortgage za swoje drugie z rzędu zwycięstwo w PGA Tour

Ostatnim zespołem, który miał czterech różnych głównych trenerów w kolejnych sezonach, był San Francisco 49ers, który wysadził Jima Harbaugha w 2014 roku, a następnie zatrudnił Jima Tomsolę w 2015 roku, Chipa Kelly’ego w 2016 roku i Kyle’a Shanahana w 2017 roku.

Cooley i Smith byli jedynymi czarnymi trenerami w historii franczyzy, a teraz Todd Bowles (Tampa Bay Buccaneers), Mike Tomlin (Pittsburgh Steelers), Mike McDaniel (Miami Dolphins), Robert Saleh (New York Jets) i Ron Rivera (Washington Leaders ) pozostają jedynymi głównymi trenerami kolorów.

Sezon Teksańczyków rozpoczął się remisem 20-20 z Colts w dogrywce po tym, jak stracili 17-punktową przewagę w czwartej kwarcie, a Smith grał, aby zremisować w dogrywce, aby uniknąć przegranej.

Teksańczycy rywalizowali w meczach w pierwszej połowie sezonu, ale zmagania w czwartej kwarcie nadal były tematem przewodnim. Teksańczycy nie zdobyli punktu w czterech z sześciu meczów czwartej kwarty.

I pomimo tego, że Smith pochodził z defensywnej strony piłki, Teksas zajął ostatnie miejsce pod względem liczby jardów szczytowych dozwolonych po zajęciu przedostatniego miejsca w 2021 roku. Zajęli również 30. miejsce pod względem liczby jardów poddanych z wynikiem 24,7 punktów na mecz, 27. w NFL. Po stronie ofensywnej są przedostatni pod względem punktów zdobytych na mecz (16).