Jakie jest największe zaskoczenie finałów NBA? Gdzie Mavericks 4 zdobywa szeregi

On gra

the Dallas Mavericks Groziło im przejęcie Boston Celtics W piątek rozpocznie się czwarty mecz finałów NBA 2024. Opierając się plecami o ścianę, Mavericks odnieśli jeden z największych hitów w historii finałów.

Mavericks prowadzili aż 48 punktami w zwycięstwie 122-84 nad Celtics w American Airlines Center w Dallas. 38-punktowa przewaga stanowi trzeci co do wielkości margines zwycięstwa w historii finałów.

Ponieważ Mavericks mają szansę stać się pierwszą drużyną w historii, która odrobi straty 3:0, wielu fanów NBA może zastanawiać się nad kolejnym rekordem, którego nikt nie chce wiązać z ich nazwą: Jaki jest największy wybuch finałów NBA? Jaka jest najmniejsza liczba punktów zdobytych w finałach NBA? Jesteśmy z Tobą.

Mecz finałowy NBA 4: Podsumowanie meczu Celtics i Mavericks, skróty

Jaka jest największa porażka w historii finałów NBA?

Największa porażka w historii finałów NBA należy do Utah Jazz. Oto sześć największych porażek* w finale:

1. Finał 1998, mecz 3: Chicago Bulls 96, Utah Jazz 54

Margines zwycięstwa: 42 punkty

Karl Malone był jedynym zawodnikiem jazzu, który zdobył 10 punktów, notując 22 punkty i trzy zbiórki. Drugim najlepszym strzelcem drużyny Utah był Shandon Anderson, który zdobył osiem punktów wchodząc z ławki rezerwowych. W czwartej kwarcie Jazz utrzymali dziewięć punktów, co stanowi drugą najmniejszą liczbę punktów zdobytych w czwartej kwarcie w historii finałów. Tymczasem gwiazda Bulls Michael Jordan zdobył 24 punkty, a Toni Kukoc dodał 16 punktów.

2. Finały 2008, mecz 6: Boston Celtics 131, Los Angeles Lakers 92

Margines zwycięstwa: 39 punktów

Kevin Garnett z Bostonu (26), Rajon Rondo (21) i Ray Allen (26) łącznie zdobyli 73 punkty w swoim zwycięstwie w serii. Celtics pokonali Lakers 34-15 w drugiej kwarcie, a Lakers nie byli w stanie się odbudować, mimo że gwiazda Kobe Bryant zdobył 22 punkty. 38 strat Lakersów również nie pomogło i zapewniło Bostonowi 32 punkty.

READ  Real Madryt osiągnął porozumienie transferowe w sprawie Judda Bellinghama z Borussią Dortmund

3. Finał 2024, mecz 4: Dallas Mavericks 122, Boston Celtics 84

Margines zwycięstwa: 38 punktów

Dallas wykorzystał serię 40-14 w pierwszej i drugiej kwarcie, aby objąć prowadzenie 50-25. Do przerwy zespół prowadził 61-35, a następnie w trzeciej kwarcie powiększył swoją przewagę do 88-52 na 3:18 przed końcem. Gwiazda Mavs, Luka Doncic, odbił się po meczu poniżej normy 3 i mocno uderzył w swoją grę, zdobywając 29 punktów (25 w pierwszej połowie), zadając pięć asyst, pięć zbiórek i trzy przechwyty. Kyrie Irving dodał 21 punktów i sześć asyst.

4. Finał 2013, mecz 3: San Antonio Spurs 113, Miami Heat 77

Margines zwycięstwa: 36 punktów

W tym meczu wszystko zaczęło przemawiać na korzyść Tottenhamu. Trafili 50% trójek (16 z 32), w tym siedem od Danny’ego Greena i sześć od Gary’ego Neala z ławki. Sześciopunktowy mecz pod koniec pierwszej połowy zamienił się w śmiech, gdy w drugiej połowie Spurs pokonali Heat 63-33.

5. Finał 1978, mecz 6: Washington Bullets 117, Seattle SuperSonics 82

Margines zwycięstwa: 35 punktów

Zespół Seven Bullets zdobył dwucyfrową liczbę punktów, na czele z Elvinem Hayesem, który zdobył 21 punktów, 15 zbiórek, pięć bloków i po 19 punktów Boba Dandridge’a i Mitcha Kupchaka. W drugiej połowie Waszyngton pokonał Seattle 70-47.

T-6. Finały 1985, mecz 1: Boston Celtics 148, Los Angeles Lakers 114

Margines zwycięstwa: 34 punkty

Znana jako masakra w Dniu Pamięci, Celtics pokonali Lakers. Kevin McHale zdobył 26 punktów, wszystkich pięciu zawodników Celtics zdobyło dwucyfrowe punkty (Larry Bird miał 19 punktów, dziewięć asyst, sześć zbiórek i trzy przechwyty), a Scott Weidman zdobył 26 punktów z ławki rezerwowych. 148 punktów pozostaje rekordem w większości meczów finałowych.

T-6. Finały 1961, mecz 1: Boston Celtics 129, St. Louis Hawks 95

Tom Heinsohn zdobył 26 punktów i zebrał 11 zbiórek, a Bill Russell dodał 15 punktów i zebrał 31 zbiórek. Dla Celtics było to trzecie z ośmiu kolejnych mistrzostw.