Grenada vs USA – Relacja z meczu piłki nożnej – 24 marca 2023

Stany Zjednoczone pokonały Grenadę 7:1 na wyjeździe w swoim pierwszym meczu rywalizacyjnym od Mistrzostw Świata 2022 w piątek i zbliżyły się do miejsca w finale Ligi Narodów CONCACAF.

Riccardo Pepe i Weston McKinney strzelili po dwa gole, a Christian Pulisic zdobył pięć bramek, w tym jedną własną. Brendan Aronson i Alejandro Zendegas – w swoim pierwszym występie od czasu dołączenia do Stanów Zjednoczonych w meczu z Meksykiem – strzelili drugiego gola dla drużyny USA pod wodzą tymczasowego trenera Anthony’ego Hudsona.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Zwycięstwo oznacza, że ​​Stany Zjednoczone potrzebują tylko remisu z Salwadorem w Orlando w poniedziałek, aby zająć pierwsze miejsce w swojej grupie i zakwalifikować się do Czwartej Ligi Narodów w czerwcu.

W meczu, który często przypominał ćwiczenie przeciwko drużynie zajmującej 173. miejsce na świecie, USMNT ustanowiło nowy rekord pod względem największej liczby bramek strzelonych w meczu rozgrywanym poza Stanami Zjednoczonymi.

Goście dominowali i strzelili cztery gole w ciągu pierwszych 34 minut na 8-tysięcznym Stadionie Narodowym Kirani James w stolicy, St. George.

„Występ i taki wynik mogą być – nie chcesz dać się ponieść emocjom” – powiedział po meczu Hudson.

„Ważne jest dla nas upewnienie się, że zrobimy wszystko, co trzeba od teraz do następnego meczu i dokończymy pracę. Ale rzeczywisty występ, pomyślałem, był wynikiem naprawdę, naprawdę wspaniałego tygodnia.”

Pulisic, kapitan drużyny pod nieobecność kontuzjowanego Tylera Adamsa, miał swój udział w zdobyciu wszystkich czterech goli w pierwszej połowie, pomagając Pepe wejść do bramki po czterech minutach i Aronsonowi, który ponownie trafił do siatki w 20. minucie. dostarczył dwa sety stałych fragmentów gry, z których pomocnik Leeds United McKinney strzelił dwa gole w swoim drugim wielobramkowym meczu dla Stanów Zjednoczonych.

„Wyszliśmy mocni z dużą ilością energii i w pewnym sensie postawiłem ich na miejscu. Myślę, że byli tym trochę zaskoczeni. Strzeliliśmy dobrze i graliśmy świetnie wszędzie. To zdecydowanie dodaje nam pewności siebie” – powiedział Pulisic.

READ  NFL Draft 2023: jak oglądać i co warto wiedzieć

Stany Zjednoczone kontynuowały zdobywanie punktów po przerwie, a Pulisic strzelił własnego gola po strzale, który bramkarz Grenady, Jason Bellefon, wypuścił z uścisku. Pepe, który wygłosił coś w rodzaju oświadczenia po tym, jak został wykluczony z kadry na Mistrzostwa Świata, strzelił swojego drugiego gola, kończąc blisko słupka po prostopadłym podaniu Luca de la Torresa.

Zendejas pod koniec meczu wszedł z ławki i strzelił swoją pierwszą amerykańską bramkę z 20 jardów, kończąc wynik w 72. minucie. Jego występ w meczu towarzyskim oznacza również, że pomocnik Club America jest oficjalnie powiązany ze Stanami Zjednoczonymi.

Niedoświadczony obrońca debiutujący w Auston Trusty i pierwszy start Briana Reynoldsa wydawał się chwilami słaby i stracił bramkę pocieszenia dla Grenady od Milesa Hippolyte’a, dzięki czemu do przerwy 3-1. Grenada również trafiła w słupek przy wyniku 1:0.

Ale poza tym był to wygodny wieczór dla Hudsona, który pozostaje u władzy po wygaśnięciu kontraktu Grega Berhaltera.

Były amerykański asystent wystawił siedmiu graczy, którzy byli zaangażowani w awans Al-Ittihada do 1/8 finału w Katarze, w tym Gio Reina.

W centrum kontrowersji między Berhalterem a rodziną Reina, która pochłonęła drużynę w ostatnich miesiącach po tym, jak została oszczędnie wykorzystana w Pucharze Świata, 20-letnia Borussia Dortmund została wymieniona w centralnej roli twórczej, ale zrobiła niewiele uderzenie.

Po raz pierwszy od początku ligi w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych nie było ani jednego gracza grającego obecnie w MLS, chociaż dziewięciu debiutantów przeszło przez akademie ligi.