Giannis Antetokounmpo Bucks unika poważnej kontuzji nadgarstka, powróci, gdy opuchlizna ustąpi: źródła

Źródła z głównych lig powiedziały, że gwiazda Milwaukee Bucks, Giannis Antetekounmo, przeszedł dalsze testy, które wykazały, że nie doznał żadnych poważnych uszkodzeń prawego nadgarstka. sportowiec w poniedziałek. Oto, co musisz wiedzieć:

• Antetokounmpo skręcił nadgarstek w połowie czwartkowego zwycięstwa Bucks nad Chicago Bulls 112:100. Do końca meczu nie zagrał.
  • Według źródeł ligowych jego powrót będzie zależał od tego, kiedy opuchlizna ustąpi.
  • 28-latek zdobywa średnio 31,8 punktu i 12,2 zbiórki na mecz w tym sezonie dla Milwaukee (41-17), które zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej za Celtics (42-17).

opowieść w tle

A Antetokounmo został kontuzjowany na 10:55 przed końcem drugiej kwarty meczu z Chicago po próbie zablokowania strzału w koszu.

Jako kapitan niedzielnego Meczu Gwiazd NBA, Antetokounmpo wszedł na boisko, skręcając prawy nadgarstek i kciuk. Strzelił pierwszego kosza, popełnił faul na 11:40 przed końcem i zakończył mecz. Jego zespół pokonał Team LeBron 185-174.

Co to oznacza dla Konferencji Wschodniej

Z passą 12 zwycięstw przed przerwą All-Star Bucks zajmują obecnie drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 41-17, zaledwie pół meczu za Boston Celtics, z 24 meczami do końca ich harmonogramu. Unikanie przedłużającej się nieobecności Antetokounmpo powinno pozwolić im pozostać w zaciętym wyścigu na szczycie Konferencji Wschodniej i powstrzymać trzeciego w rankingu 76ers, który jest 2,5 meczu od Bucks i zająć czwarte miejsce. Cavaliers, którzy są 4,5 gry za Bucks. – nienasycony

Co to oznacza dla dolara

Antetokounmpo po raz kolejny jest w środku zaciętego wyścigu NBA MVP. Zdobywając średnio 31,8 punktu i 12,2 zbiórki na mecz, znaczy dla Bucks wszystko i odgrywa kluczową rolę we wszystkim, co robią w ataku i obronie.

Bucks byli nękani kontuzjami przez cały sezon, ale ogromny dwukierunkowy wysiłek Antetokounmpo pomógł utrzymać Milawukee blisko szczytu tabeli. Dwukrotny najbardziej wartościowy zawodnik NBA grał swoją najlepszą koszykówkę w tym sezonie, zanim doznał kontuzji w meczu z Bulls w zeszły czwartek, zdobywając średnio 37,2 punktu, 13,4 zbiórki i 5,8 asysty na mecz w poprzednich 11 meczach. Utrzymanie Antetokounmpo z dala od raportu kontuzji przez tak długi czas będzie ogromnym impulsem dla Bucks w ostatnich 24 meczach sezonu. – nienasycony