Finał Pucharu Stanleya 2022 – Najlepsze momenty, sceny i upadek lawiny Kolorado – Tampa Bay Lightning 3

Mistrz Pucharu Stanleya mógł mieć kłopoty. Jednak Tampa Bay Lightning, zwycięska passa kolejnych tytułów, wróciła do domu i zmniejszyła swój dwumeczowy deficyt do jednego, pokonując Colorado Avalanche. 6-2 W grze poniedziałek 3.

Nie tylko opóźnienie dwóch meczów w finale Pucharu Stanleya zmartwiło fanów Lightninga; Tak zatriumfowała lawina. Colorado wyskoczyło na wczesne prowadzenie w obu grach, aw Game 2 przejęło kontrolę nad Tampa Bay. piorun bramkarza Andriej Wasilewskijeden z najlepszych bramkarzy posezonowych w historii NHL, strzelił w sobotę siedem bramek.

Ale w poniedziałek presję odczuł bramkarz Colorado. Darcy Comber Został ściągnięty, gdy Tampa Bay prowadził 5-2 po połowie drugiej połowy.

Oto, co się stało, gdy Lightning sprawił, że to się powtórzyło na lodzie w domu w grze 3.

Mamy serię

Kolorado znajduje się na dość niezbadanym terytorium.

Lawina nie przegrała od 25 maja, zanim w poniedziałek spadła 6:2. Nie przegrali w post-sezonie tym dużym marginesem. Kuemper został wycofany, umieszczając chmurę nad celem. Wszystkie te głębokie punkty wyschły. Wszystko było źle.

Tampa Bay była siłą. Powinno to być wspaniałe zwycięstwo – z wyjątkiem utraty błyskawicy Mikołaja Polaka A Nikita Kucherov Na kontuzje widoczne w tym procesie. Kucherov został znokautowany późno w trzecim okresie po zakuciu w kajdanki Devon Toze wzdłuż desek. Paul odszedł w drugiej połowie zaraz po strzeleniu gola.

Była to pierwsza porażka na drodze, jaką Colorado poniosło w play-offach, ale Avs nadal prowadziły serię 2-1. Tampa Bay pozostaje idealna w domu po sezonie. Co to zwiastuje dla Game 4 w środę? bądźcie czujni – Kristen Shelton

Tampa Bay przyjechała grać

Jak powiedział John Cooper przed trzecią grą: „Ci goście to zespół, ale my jesteśmy. I byliśmy już w tych miejscach”.

On ma rację. Błyskawica już wcześniej ucichła. Liczono je już wcześniej. Podobnie jak te strony, doniesienia o ich upadku w finale Pucharu Stanleya wydają się mocno przesadzone.

Podobnie jak Lightning, który wrócił z 2-0 w finale Konferencji Wschodniej, wygląda na to, że są inną drużyną w meczu 3 przeciwko Avalanche. Zorganizowano 16 rund w grze 2; Wystrzelili dziś 26 strzałów w cel lawinowy. Zarobili 50% swoich prób strzałów w dwóch przejazdach, po zdobyciu tylko 29% w drugiej grze. W końcu dokonali jednego obliczenia w trzeciej grze. Ich gwiazdy były trzymane w szachu w Denver; Nikita Kucherov, Stephen Stamkos, Ondrej Balat i Victor Hedman cieszyli się grami wielopunktowymi.

READ  Kyle Shanahan „rażąco szczery” bierze winę za kontrowersyjną rozmowę zerową – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Aha, i być może najważniejsze: strzelili sześć bramek, dwa w lawinie i przegonili bramkarza Colorado Darcy Quimper.

„Musimy tam wyjść i znaleźć nasz najlepszy mecz teraz” – powiedział Pat Maron przed trzecim meczem, do którego przyczynił się bramką ofensywną. „Nie widzieli naszych najlepszych. Jesteśmy więc podekscytowani. Mamy nadzieję, że dziś wieczorem pokażemy im wszystko, co najlepsze”.

W ciągu 40 minut pokazali coś bliskiego. Ale zostało jeszcze 20 minut, a Avalanche jest jedną z niewielu drużyn, które mogą wypełnić czterobramkową lukę. – Greg i Shinsky

Kolorado duże dno przez dwa

Jared Bednar nie wahał się. Kiedy Lightning objął prowadzenie 5-2 nad półmetkiem w ciągu sekundy, Darcy Kuemper został znokautowany po strzeleniu pięciu goli na 21 strzałów. Pavel Francos otrzymał aprobatę.

To musiało być zrobione.

Kuemper był ostry na początku pierwszego okresu, ale stał się ciężarem. Nie mógł znieść presji Lightninga, a Kolorado (być może nieprzypadkowo) nie grał przed nim pewnie.

To był pierwszy mecz, w którym Kuemper został naprawdę wezwany do zintensyfikowania. Tampa Bay przegrała w finale pucharu 2:0 i wszyscy wiedzieli, że nadchodzi cios. Lawina nie napotkała ostatnio wielu przeciwności, a Kuemper, który w drugim meczu oddał tylko 16 strzałów, nie poradził sobie dobrze.

To prawda, Kolorado nie robi wiele, by pomóc żadnym twórcom Internetu. Lightning odwrócił scenariusz z gry 2 i wygrywa wyścigi i bitwy. Pokonali Kolorado we własnej grze. A Andriej Wasilewski wydaje się znowu zamknięty. To może być gorsze dla lawiny niż widok ich początkowej walki. – Shelton

Błyskawica na czele przez jednego

Wielu z nich pierwszy przejazd Lightninga wydawał się bardziej przetrwaniem niż asertywną reakcją na awans lawiny w serii 2:0. Potrzebowali palca Andrieja Wasilewskiego, aby uratować JT Compher około czterech minut po meczu. Potrzebowali miejsca na tabelę NHL, aby dzięki spalonym usunąć gola Valeriego Nichushkina z planszy. Potrzebowali niekonwencjonalnego gola „bez strzału” Anthony’ego Cirelli, aby wyprzedzić Darcy’ego Quimpera i zdobyć pierwszego gola od drugiej połowy pierwszego meczu.

READ  Mężczyzna na zdjęciu i praca, która zmieniła życie Dave’a Canalesa

Ale potem, w mgnieniu oka, znów wyglądały jak błyskawica. Ondrej Palat kradnie dysk z przepustki Devon Toews. Nikita Kucherov przyciąga do siebie obrońców w ataku. Stephen Stamkos asystował kierunkowi w prowadzeniu go 2:1, gdy nieznany skrzydłowy zdobył punkt w swoim dziewiątym z rzędu meczu u siebie. Wasilewski utrzymał prowadzenie mimo większej presji Kolorado, a Afs strzelił w tym okresie 14 celnych strzałów.

Błyskawica 6-1, gdy awansują po jednym okresie. Co ważniejsze, nie śledzili wielu bramek po pierwszych 10 minutach gry w tej serii. Małe zwycięstwa. – Wyszyński

Lawina się cofa

Valery Neshushkin myślał, że strzelił pierwszego gola w meczu zmiennym strzałem, który pokonał Andrieja Wasilewskiego na początku pierwszej połowy.

To Tampa Bay otrzyma resztę.

Lightning z powodzeniem przeciwstawił się grze jako spalony, odciągając wiatr od żagli Kolorado w ramce sterowanej głównie przez Tampa Bay.

Nie trwało to jednak długo. Kolorado jest odporną drużyną, którą odkryjesz i pokażesz ponownie, pokonując zarówno początkowy atak Tampa Bay, jak i okazję do gry na wczesnej sile. Lawina nie tylko zatrzymała piorun, ale też padła karny. Gabriel Landeskog strzelił gola z przewagi człowieka, która następnie odwróciła losy bitwy w Tampa Bay.

Był to dziewiąty z rzędu chybiony gol, który Colorado strzelił w serii.

Minęło dziewięć minut i pokazało to, co najlepsze w Kolorado: głębię, hart ducha, talent i tożsamość.

Lawina będzie potrzebowała więcej tych części, gdy zapadnie noc. Z biegiem czasu ubrudziły się. I to Lightning skorzystał na osiągnięciu dwóch celów. Kolorado nie miało ostatnio większych problemów. Pomiędzy odwróconym golem a pierwszymi przegranymi w finale pucharu, jak poradzą sobie teraz z prawdziwym wyzwaniem? – Shelton

sławni fani

Dzban Colorado Rockies i dom Denver Kyle Freeland Wpadł w tłum, wiwatując zespół z rodzinnego miasta.

Czy ktoś powiedział „parma z kurczaka”?

Masło orzechowe i żelki. Batman i Robin. John Buccigross z parmezanem drobiowym. Tradycja drużyn serwujących Buccigrossowi posiłkiem była kontynuowana przed trzecim meczem. Błyskawica gra nawet razem z maskotką ThunderBug.

Jeśli potrzebujesz dokładniejszego spojrzenia, Greg Wyszyński zapewni Ci ochronę.

Tampa Bay jest poniżej, ale nie na zewnątrz?

Czy sytuacja jest idealna? nie. Czy seria się skończyła? daleko stąd. Czy teledysk do Lightninga przygotuje fanów Tampa Bay do przebicia się przez ścianę, zanim płyta spadnie? prawdopodobne.