Fast food Mavericks-Warriors: Luka Doncic, Dallas sprawia, że ​​pada w grze 4, odeprzeć Golden State, aby przetrwać

Dallas Mavericks jeszcze nie wracają do domu. W obliczu eliminacji u siebie w meczu 4, odpowiedzieli na swoje pierwsze zwycięstwo w finałach Konferencji Zachodniej, pokonując Golden State Warriors 119-109 we wtorek wieczorem. Seria, która teraz faworyzuje Warriors 3-1, powróci do Bay Area na mecz 5 w czwartek wieczorem.

Po konkurencyjnym pierwszym kwartale Mavericks otworzyli dwucyfrową przewagę w drugim kwartale i prowadzili 15 punktami w pierwszej połowie. Następnie, Gra została zatrzymana z powodu wycieku na dachu American Airlines Center. Kiedy gra została w końcu wznowiona, Mavericks naprawdę wznowili to, co przerwali i zbudowali 29-punktową przewagę dzięki niesamowitym rzutom 3-punktowym. Podczas gdy rezerwy Warriors doprowadziły do ​​gwałtownego powrotu, który na krótko zmniejszył deficyt do jednocyfrowych pod koniec czwartej kwarty, mecz nie budził wątpliwości.

Luka Doncic nie był najskuteczniejszy, ale prowadził z 30 punktami, 14 zbiórkami i 9 asystami. Główną historią rodziny Mavericks było strzelanie za trzy punkty. Wyszli 20 z 43 w centrum miasta, aby poprawić się do 7-3 w play-offach, kiedy trafili 15 nad 3. Reggie Bullock trafił sześciu z nich na drodze do 18 punktów.

To nie był dobry występ Warriors, chociaż wzrost w czwartej kwarcie sprawia, że ​​niektóre ogólne statystyki wyglądają dobrze. Steve Curry miał w drużynie 20 punktów, ale strzelił 7 z 16 z boiska. Jonathan Kominga był świetnym miejscem w porażce z 17 punktami i ośmioma zbiórkami.

Oto kilka kluczowych wskazówek, których Dallas powinien unikać:

Mavowie mają wspaniałą noc 3 Punktów na Ziemi

Linia ofensywna Mavericków jest zbudowana wokół rzutu za 3 punkty, do tego stopnia, że ​​często żyją i umierają, niezależnie od tego, czy strzały zostały oddane, czy nie. Poza pierwszą połową gry 2 nie zdarzają się w serii, dlatego Mavericks przegrali 3:0 i grozi im dyskwalifikacja.

W grze 4 odnajdują swoje uderzenia, przesuwając 20 z 43 w śródmieściu w drodze do wygrania serii rzutów obronnych. Podwoili Warriors na zewnątrz, przewyższając ich o 30 punktów w porównaniu z 3-punktową Ziemią, margines zbyt duży, by nadrobić. Mavericks mają teraz 7-3 w play-offach, gdy osiągną co najmniej 15 rzutów za trzy i 2-4, gdy nie zajdą tak daleko.

READ  Steelers spotykają się z QB Russellem Wilsonem przed rozpoczęciem okresu bezpłatnej agencji: Źródło

Reggie Bullock, który wypadł z boiska 0 do 10 i nie zdobył ani jednego punktu w przegranym meczu 3, prowadził w meczu 4, trafiając sześć rzutów za trzy. Reszta zespołu również wzięła udział, z ośmioma różnymi Maverickami, którzy osiągnęli co najmniej jedną potrójną.

Oczywiście powiedzenie 20 rzutów za trzy punkty w grze jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, ale Mavericks będą potrzebować większej wydajności, jeśli chcą dalej rozwijać tę passę.

Doncic nadal przoduje w grach eliminacyjnych

Status Luki Doncica jako jednego z najlepszych graczy w lidze został potwierdzony przed meczem, kiedy został mianowany Dla pierwszego zespołu All-NBA Trzeci sezon z rzędu. Jedynym innym graczem, który przez trzy kolejne lata występował w pierwszym zespole, jest gwiazda Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo.

Jeśli z jakiegoś powodu nadal nie jesteś przekonany o błyskotliwości Doncica, dostarczył dalszych dowodów na początku meczu. Choć nie najlepiej, jak potrafił, zrobił wszystko dla Mavericks i zakończył mecz z 30 punktami, 14 zbiórkami, 9 asystami, 2 podaniami i 2 blokami.

Jest niewielu graczy, którzy mogą kontrolować grę taką jak Doncic, a on nie pozwoli przegrać Mavericks. Być może nie było to zaskakujące, biorąc pod uwagę jego dominację w obliczu eliminacji. Doncic i Mavs są teraz 3:0 w meczach, w których trzeba wygrać w tym sezonie, aw swojej karierze Doncic ma średnio 36,6 punktu w meczach eliminacyjnych, co jest najwyższym wynikiem w takich sytuacjach w historii ligi.

Dziwna noc koszykówki

Ogólnie rzecz biorąc, był to jeden z najdziwniejszych koszykarskich wieczorów, jakie widzieliśmy podczas play-offów. W szczególności wystąpiło opóźnienie spowodowane deszczem, które wydłużyło się o połowę do prawie 30 minut. Przeciek otworzył się na dachu American Airlines Center, przez co woda kapała na kort obok siedzenia Warriors. Pracownicy obwodów musieli wspinać się na platformy w pobliżu powierzchni i rozstawiać plandeki do przechwytywania wody.

READ  Cubs "prawdopodobnie" sprzedają Iana Hapa?

Już samo to uczyniłoby tę noc dziwną, ale dziwactwa na tym się nie skończyły. W połowie trzeciej kwarty Draymond Green podszedł do linii rzutów wolnych i odbił swoją pierwszą próbę, po czym zatrzymał się całkowicie z tyłu obręczy. Wszyscy się śmiali, nawet Green, który w tej chwili uśmiechał się do Doncica.

Wreszcie, z czysto umiejętności (szczęścia) punktu widzenia, Doncic miał jeden z najbardziej imponujących projektów w całym okresie posezonowym i to się nawet nie liczyło. Po przerwie w grze wystrzelił piłkę na około dwadzieścia stóp w powietrze, a kiedy spadła, odbiła się raz, po czym otrząsnęła się wokół krawędzi i weszła.

Dziwne, nieznajome rzeczy. Mam nadzieję, że gra 5 będzie bardziej naturalna; Odrobina konkurencyjności też by nie zaszkodziła.