College Football Top 25 wyników, najważniejsze wydarzenia, mecze dnia: Michigan State, Indiana Division I wygrywa tydzień pierwszy

Pierwszy tydzień uniwersyteckiego sezonu piłkarskiego kontynuował w piątek wieczorem z ośmioma kolejnymi meczami, z których dwa zawierały poważne dramaty. Pojedynek Wielkiej Dziesiątki między Illinois a Indianą wybuchł, zanim Hoosiers uciekli z wynikiem 23-20 po przyziemieniu na 1 jard dzięki uprzejmości Shauna Shiversa na 23 sekundy przed końcem.

Zielone światło zdobyło pierwsze przyłożenie Indiany od początku drugiej kwarty, a drużyna piłkarska Hoosiers walczyła przez całą noc ze słabym frontem defensywnym z Illinois. Ale po tym, jak Eleni zdecydowała się na cel z pola, gdy pozostało 2:16, aby osiągnąć 20-16, atak na Indianę obejmował dwuminutową postój treningowy. Rozgrywający transfer z Missouri, Conor Basilak, prowadził decydujący bieg na 75 jardów – Hoosiers mieli tylko 70 jardów w drugiej połowie do tego momentu – i ustanowił przyłożenie Shivers, wykonując 7 z 10 podań w serii.

W innym ruchu Big Ten, Michigan State #15 zdobył test z Western Michigan, zanim wyszedł z 35-13 zwycięstwem. Spartanie awansowali 21:3 na początku drugiej kwarty, zanim trafili na suchy okres, co pozwoliło Chippewasowi zbliżyć się do oczka pod koniec trzeciej kwarty. Ostatecznie stan Michigan powrócił do życia w czwartej kwarcie, aby uniknąć dramatu w późnej fazie gry, ale przez pewien czas w East Lansing było napięte.

Chociaż próba zaskoczenia WMU była krótka, z nocy przyniosły pewne nieoczekiwane rezultaty. Old Dominion znokautowało Virginia Tech 20-17, a FCS William i Mary pokonali Charlotte 41-24.

Wyniki futbolu szkolnego, harmonogram: tydzień pierwszy