Co dalej z walczącymi Warriors po kontuzji barku Steve’a Curry’ego?

Indianapolis – około 30 minut drogi wojownicy spadł do 2-13 na drodze, Steve’a Curry’ego Siedział w swojej szafce w Indianapolis z lewą ręką zwieszoną wzdłuż boku w stabilnej pozycji. Sztab trenerski owinął wokół górnej i tylnej strony ogromny worek z lodem kontuzjowany bark. Już niepewna sytuacja wojowników spowodowała jeszcze większe zamieszanie.

Curry miał 38 punktów po 19 strzałach pod koniec trzeciej kwarty vs Pacery, i zużył tyle energii, że opóźnił powrót do szatni w przerwie, by złapać oddech. Miał 27 punktów, ale jego zespół stracił 20 punktów.

Curry był częścią szybkiego powrotu w trzeciej kwarcie. Ruszyli wojownicy Jonathana Cumingę w Kevona LooneyaW jego miejsce przeszedł na mniejszą, szybszą i bardziej rozproszoną ofensywę, która zmniejszyła prowadzenie Pacers z 20 do 5 w mniej niż sześć minut. Curry miał 11 w kwarcie i 38 w meczu, kiedy uderzył A.J Galena Smitha Prowadź, chwyć całą piłkę, jednocześnie nieumyślnie wysyłając ten sezon Warriors w kolejny powierzchowny zwrot.

Curry natychmiast poczuł ból w lewym ramieniu. Złapał go, upadł z gry, potknął się o stolik sędziowski i ostatecznie na ławce po tym, jak Warriors ogłosili przerwę na żądanie. Po krótkiej rozmowie z Drew Yoderem, dyrektorem ds. usług medycznych zespołu, który potwierdził niepokojące zdenerwowanie, Curry wszedł do szatni z Rickiem Celerinim, głównym decydentem medycznym.

Oto ta chwila.

W tym klipie możesz zobaczyć, jak Curry trzyma lewą rękę nieruchomo. Nadal tak wisiał po meczu, gdy Curry wędrował po szatni, przed i po tym, jak został zamrożony. W czwartek ma przejść rezonans magnetyczny i planuje podróżować z zespołem do Filadelfii. Testy dały im lepsze wyobrażenie o potencjalnym harmonogramie, ale od osób z otoczenia zespołu po meczu wyczuwało się, że kontuzja wymusi jakąś nieobecność w wielu meczach, która prawdopodobnie rozciągnie się na resztę podróży. .

READ  Antoine Hill, trzeci QB w klasie '25, opuszcza Kolorado

„Może byłoby trudniej, gdyby Steve’a nie było przez jakiś czas” – powiedział Steve Kerr. „Mam na myśli, że jeśli się wydostanie, z pewnością będzie trudniej. Ale musimy po prostu wytrwać. Po prostu graj dalej i walcz.”

To nie była szatnia po meczu. Poza dyskomfortem i dodatkową terapią, Carrie była w normalnym nastroju. Zakładając, że testy nie ujawnią znacznie większych uszkodzeń, niż początkowo oczekiwano, może to być po prostu spowolnienie. Ale 14-15 Warriors naprawdę postawili trudne wyzwanie, zanim ich najlepszy gracz upadł. Bliski zasięg stał się bardziej skomplikowany.

Więc, co dalej?

To byłby ważny odcinek dla Jordana Paula

Kiedy Curry upadł w marcu ze skręconą stopą, Jordan Paweł Wejdź na zupełnie inny poziom. prowadził NBA W trzech latach w marcu i kwietniu osiągnęli średnio 24,7 punktu na 47,3 procent ogółem i 41,9 procent głębokości.

Niekoniecznie potrzebują go, aby osiągnąć swój szczyt, ale będą potrzebować Paula, aby był bardziej skuteczny i bronił piłki niż ostatnio. Paul strzelił 8 z 22 i popełnił cztery straty przeciwko Pacers. Poszedł 6 z 17 z czterema obrotami, aby otworzyć jazdę w Milwaukee. Zrobił tylko pięć z ostatnich 23 prób.

„Najważniejszą rzeczą, nad którą próbowaliśmy pracować z Jordanem, jest zwolnienie tempa” – powiedział Kerr. „On po prostu się spieszy. Ma tak wiele umiejętności. Myślę, że czasami najzdolniejsi faceci, gdy są młodzi, popełniają najwięcej błędów, ponieważ próbują dowiedzieć się, co mogą, a czego nie mogą zrobić. Jest taki utalentowany, taki szybki, taki przebiegły.” Tak bardzo, że często pakuje się w kłopoty”.

Czy zobaczymy więcej Musa Modiego?

Chociaż nie ma Andrzeja Wigginsa i Claya ThompsonaWojownicy nie poszli do Musa Modi Przez pierwsze 18 minut przeciwko Pacers. Kerr miał dwukierunkowego gracza Hieronim przed Moody’m we wstępnym spinie.

READ  Portland Timbers rozstaje się z trenerem Giovannim Savarese

Ale wojownicy walczyli z Hieronimem, Antoni Lamb i Jamical Green razem na boisku. Mieli -17- w ciągu pierwszych dziewięciu minut Jerome’a. To skłoniło Kiira do rzucenia tam Modiego. Uderzył w rzut rożny 3 i przemycił lay-up w pierwszych kilku minutach na korcie. Spadek o 20 do przerwy, Kerr przestawił swoją rotację w trzeciej kwarcie, a Moody jako pierwszy zszedł z ławki.

Moody zakończył mecz z 13 punktami po rzutach 5/6, trzema asystami i wieloma innymi przydatnymi zagraniami za linią boczną. Moody i Kuminga, którzy rozpoczęli drugą połowę, odegrali kluczową rolę w utrzymaniu rywalizacji w grze, prawie kradnąc późne zwycięstwo. zielony ż Donte Divincenzo Grała też duże role.

„Jestem bardzo zadowolony z jego gry” – powiedział Kerr, zapytany, czy Moody zdobył więcej runów. „Ma swoje szanse i wykorzystał je w pełni. Każdy mecz jest inny. To, co sprawiło, że ten rok był trudny, to fakt, że miałeś różnych młodych ludzi, różne grupy i wielu nowych ludzi. Staramy się więc znaleźć odpowiednie kombinacje Ale Musa wykonał świetną robotę i wyobrażam sobie, że będzie tam w następnym meczu.

Thompson powróci w piątek przeciwko Sixers. Wiggins przechodzi ponowną ocenę w czwartek, a jego powrót jest wstrzymany. Więc może być trudno znaleźć Moody’ego przez kilka minut na skrzydle, ale trudno sobie wyobrazić, że nie dostał miejsca wyżej w hierarchii niż Jerome.

Czym jest alternatywa bez curry?

Jeśli Wiggins może wkrótce wrócić, będą to Poole, Thompson i Wiggins, Draymonda GreenaWyjściowy skład Looneya. Kuminga nadal pracuje nad większym kawałkiem obracającego się tortu, a Kerr pokazał w środę, że Kuminga jest opcją dla początkujących, jeśli zdecydują się na szybszy styl i potrzebny jest inny wygląd.

READ  Komisarz mówi, że ekspansja WNBA zmierza do 16 drużyn. Opcje w Portland, Toronto i Filadelfii

Po Kumingi, DiVincenzo okazał się najbardziej niezawodną opcją wchodząc z ławki. Zaczął w miejsce Thompsona w środę wieczorem i miał 15 punktów i osiem zbiórek, co dało parę bazowych 3, aby Warriors zbliżali się do końca. W 38. minucie Divincenzo było plus 19, a w 10. minucie z ławki -24.

„Nie skupiam się na zakończeniu ataku” – powiedział. „Przychodzi do mnie. Ale kiedy uderzam w krawędź, dzieją się dobre rzeczy. Kiedy mogę zejść w dół, mogę odbierać strzały innych ludzi, obrona szaleje i piłka może mnie znaleźć ponownie. Kiedy grasz w koszykówkę we właściwy sposób – i to właściwy sposób. Moim zdaniem jazda, kopanie i kołysanie, cały ten ruch – wtedy faceci mają dobre ujęcia.

Stał się także jednym z cichych liderów w szatni.

„Potrzebowaliśmy więcej energii” – powiedział DiVincenzo. „Kiedy sprawy nie idą po naszej myśli, kiedy rozmowy nie idą po naszej myśli, jest standardowa rozgrywka dla Golden State Warriors. Myślę, że większym przesłaniem jest to, że musimy grać jak przerażający Warriors. To najważniejsza rzecz. trzeba mieć tę energię”.

Jak wygląda harmonogram?

Warriors z bilansem 2-13 na wyjeździe zakończyli najdłuższą jazdę w sezonie tymi czterema meczami: w Sixers, dzikie ptakii Nici sieci. Te dwa ostatnie odpowiednio w przyszłym tygodniu, we wtorek i środę. Następnie mają dłuższą przerwę przed rozpoczęciem ośmiu meczów Christmas Homestand przeciwko siwy.

(Zdjęcie Steve’a Curry’ego trzymającego się za ramię w drugiej połowie środowej nocy przeciwko Pacers: Trevor Roskowski/USA Today)