Co dalej z Knicks po wyeliminowaniu Juliusa Randle’a, gdy zbliżają się play-offy NBA?

Sezony Odkupienia nie powinny kończyć się w ten sposób.

Julius Randle chciał wrócić do statusu All-Star. Chciał ponownie wejść do rozmowy All-NBA. Chciał zmienić swój styl, strzelać więcej niż kiedykolwiek i nauczyć się dawać więcej bez koszykówki. Chciał po raz drugi w ciągu trzech lat poprowadzić New York Knicks do playoffów. Chciał odrzucić wszystko, co wydarzyło się w zeszłym sezonie, kiedy zaczął dawać niezapomniane występy, a Knicks odnieśli mało inspirujące 37 zwycięstw.

W jakiś sposób realizował wszystkie swoje cele – z wyjątkiem jednego.

Randle chciał zagrać we wszystkich 82 meczach i prawie to zrobił.

Prawda zatonęła w czwartek, kiedy Knicks ogłosili, że Randle zostanie odsunięty na bok ze skręconą lewą kostką. Dwukrotny All-Star wylądował niekonwencjonalnym atakiem lewą stopą w wygranym meczu z Miami Heat poprzedniego wieczoru. Lekarze zbadają go ponownie za dwa tygodnie.

Ta wiadomość oznacza, że ​​Randle opuści przynajmniej pięć pozostałych meczów sezonu zasadniczego w Nowym Jorku.

Dwa tygodnie od czwartku, 13 kwietnia, czyli po rozpoczęciu rundy wstępnej i zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem play-offów.

Knicks prawdopodobnie nadal będą wyżej niż w turnieju wstępnym, ale jeszcze nie wyszli z mgły. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie na piątym miejscu w Konferencji Wschodniej i zmierzenie się z Cleveland Cavaliers w pierwszej rundzie, ale nie jest jasne, czy Randle będzie w pobliżu, jeśli i kiedy ta seria się rozpocznie. „Ponowna ocena w ciągu dwóch tygodni” nie jest synonimem z powrotem W ciągu dwóch tygodni.

Dzisiejsi Knicks nie wiedzą, czy dostaną Randle’a w najważniejszym momencie.

To nie miało iść w tę stronę.

Przez 95 procent sezonu Randle był Mr. Diurlite. Grał we wszystkich meczach i tylko w kilka minut pokonał Iron Mana Mikaela Bridgesa. Ale czasami wytrzymałość nie może pokonać pecha. A ten pech ma też złe wyczucie czasu.

Oto kilka przemyśleń na temat Knicks, którzy nie byli bez Randle’a po raz pierwszy w całym sezonie:

Kto zaczyna zamiast Randalla?

Randle doznał kontuzji w drugiej kwarcie meczu Heat. Obi Tobin rozpoczął trzecią kwartę w jego miejsce.

Ta decyzja wydawała się być powrotem do czasów trenera Toma Thibodeau z Chicago Bulls, gdzie Keith Bogans zaczynał w pierwszej i trzeciej kwarcie, ale usunął go w połowie i pozostawił na ławce rezerwowych do końca połowy.

Tobin podniósł się z ziemi pod koniec trzeciej. Więcej nie wszedł. Tymczasem Knicks grali słabo przez resztę drogi – z Joshem Hartem i RJ Barrettem na dwóch czołowych miejscach.

READ  Analityk Greg Olsen jest gotowy na „cały szereg możliwości” po przybyciu Toma Brady'ego do Fox

Końcowa piątka zadziałała, ponieważ Miami było na parkiecie. The Heat rozpoczęli połowę od bardziej tradycyjnego wielkiego człowieka, Kevina Love, w czwartej, ale zmniejszyli się, gdy nadeszły bardziej kluczowe minuty, pozwalając New Yorkowi na wykorzystanie juniorów w czwórce bez większego niepokoju.

Thibodeau może częściej używać tego składu bez Randle’a, ale prawdopodobnie nie zacznie od niego. Toppin’ prawdopodobnie się rozpocznie. W zależności od meczów i przebiegu meczu trener może improwizować.

Kto wchodzi do rotacji?

Kiedy Tobin, który gra na tej samej pozycji co Randle, został kontuzjowany na początku tego sezonu, wielkolud Jericho Sims pojawił się w nocy na 12 do 15 minut, biegając obok rezerwowego Isaiaha Hartensteina na odbijającym polu ataku zaprojektowanym do przycinania farby i uczty. atak. szkło.

Ale dzisiejsze okoliczności są inne niż wtedy.

Po pierwsze, Harta nie było jeszcze na liście. Thibodeau pokazał, że nie ma problemu z wykorzystaniem najnowszego spinningu Knicks w czwórce, nawet jeśli był za mały w tym miejscu. Cytuje trwałość i świeżość Harta. Większość z czterech kursów rezerwowych w 2023 roku to oldschoolowi juniorzy napastnicy lub strzelcy podszywający się pod napastników. Hart może chronić tych typów – i jest bardziej skuteczny w szkle niż Tobin.

Inną zmianą w porównaniu z erą Hartenstein-Sims jest to, że Miles McBride wykonał skok w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Zapewnił iskry w obronie podczas swoich rzadkich okazji, odkąd został dziesiątym zawodnikiem Knicks, pierwszym graczem poza cyklem. Jego zbrodnia rosła. Uderza dłużej niż 3 sekundy i kończy się wokół krawędzi znacznie lepiej.

To jest prognoza, a nie raport, ale na podstawie tego, jak gra zespół, McBride wydaje się być najbardziej prawdopodobnym dodatkiem do rotacji, a reszta rezerw wślizguje się w miejsce, co może oznaczać, że Barrett gra bardziej energicznie do przodu również.

Czy Thibodeau może bardziej wykorzystać środowy skład finałowy?

Pięciu graczy, którzy zakończyli Heat (Emmanuel Kwekley, Quentin Grimes, Hart, Barrett i Hartenstein) grało razem tylko 27 minut przez cały sezon, począwszy od środy.

Thibodeau następnie grał z nimi przez całą czwartą kwartę. Pomyśl o tym. Nie zbudował ani jednej łodzi podwodnej. I zadziałało do perfekcji.

Ta grupa pokonała Miami 25-16 w tym okresie. Wszyscy biegali po boisku defensywnie, wybiegali po prawie każdym zatrzymaniu i wygrali mecz.

READ  Dubai Desert Classic: Rory McIlroy wygrywa turniej po raz czwarty

Randle był tak konsekwentny w tym sezonie, że trudno znaleźć składy bez niego. Wydawało się, że to zadziałało – i zrobiło to przeciwko silnej, dobrze wyszkolonej drużynie w meczu, który był ważny dla tabeli, biorąc pod uwagę, że wygrana Miami zremisowałaby z Heat o jeden mecz z Nowego Jorku.

Od czasu do czasu Thibodeau natyka się na skład, zdaje sobie sprawę, że ma w sobie trochę dumy i sprawdza, jak długo może na nim jeździć. Być może ta jednostka będzie kolejnym tego przykładem.

Skąd bierze się punktacja?

Oczywistą odpowiedzią jest Jalen Bronson, który właśnie wrócił po kontuzji nadgarstka. W rzeczywistości prowadzi ofensywę i zdobywa średnio mniej punktów niż Randle.

Ale Randall to nie tylko strzelec. Łapie zbiórki w obronie i atakuje w przejściach. Kiedy idzie mu dobrze, jest tak gorący, że tworzy podwójne drużyny, a potem może rzucić piłkę do koszykówki na całe boisko, aby otworzyć mężczyzn. Część jego rewolucji stała się jedną z najlepszych długodystansowych przerw zespołu. Skończyłby z drugim najwyższym wynikiem za trzy punkty w jednym sezonie w historii franczyzy.

Randel jest często sprawdzającym partnerem Bronsona. Być może Knicks wykorzystają Mitchella Robinsona lub Hartensteina, aby określić więcej opcji dla swojego rozgrywającego. Mogą usunąć Toppina z rogów, w których zwykle przebywa, i wykorzystać go do większej ilości ekranów i rzutów.

Ostatecznie zmieni to sposób działania przestępczości w Nowym Jorku.

The Knicks uwielbiają wykorzystywać niedopasowania. Pomimo całego chaosu, w jakim musieli polegać na grze indywidualnej, ofensywa nie była problemem w tym sezonie. Zajmują piąte miejsce pod względem punktów na posiadanie, co jest wynikiem lepszym niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Jednym z powodów jest to, że Bronson był jednym z najlepszych samotnych strzelców w NBA. Kolejna część to gra Randle’a, który zmienił rachunek sumienia swoim przyjaznym, analitycznym strzałem i ulepszonym strzelaniem.

Ale Knicks nie mogą skutecznie spowalniać gry, jeśli nie mają All-Star.

Może spróbują więcej biegać. Rozpoczęcie Toppin’ (jeśli to jest to, co zdecydują się zrobić) powinno w tym pomóc. Jest jednym z nielicznych napastników, których obecność może wpłynąć na tempo meczu.

The Knicks zachęcają swoich obrońców i skrzydłowych do atakowania po przejęciu defensywnych tablic, ale często wykorzystują te okazje, aby wymusić niedopasowanie, do którego następnie uciekają się w ataku na połowie pola.

READ  Harmonogram Pucharu Świata T20 – Indie kontra Pakistan 9 czerwca w Nowym Jorku

Jednym z powodów, dla których skład zamykający spotkanie z Miami był tak udany, jest to, że strzelał zawsze, gdy był wyłączony. Przyspieszanie w górę iw dół pola nie jest tożsamością Knicks, ale także gra bez Randle’a. Mogą być w stanie wykryć bardzo łatwe wiadro lub wiadro, jeśli przyspieszą niektóre z nich.

Gdzie kończy się Knicks na Wschodzie?

Piąte miejsce jest nadal najbardziej prawdopodobnym wynikiem. I prawie nie ma możliwości, aby Knicks wpadli do turnieju wstępnego.

Jeśli wygrają tylko dwa z ostatnich pięciu meczów, awansują do playoffów.

Jeśli Heat przegra tylko dwa z ostatnich pięciu meczów, Knicks awansują do playoffów.

Jeśli Knicks wygrają co najmniej raz, a Heat przegrają co najmniej raz, Knicks przejdą do playoffów.

Jeśli Brooklyn Nets przegrają dwa i nie zakończą trójstronnej gry z Heat i Knicks, Knicks przejdą do playoffów.

Jeśli to upał i networking… masz obraz.

Oto ogólny motyw: Knicks musieliby bezprecedensowego upadku, aby dostać się do rundy wstępnej. Prawie na pewno utrzymają się na piątym miejscu.

Obejmuje pięć ostatnich meczów wyjazdowych Cleveland Cavaliers. mecz u siebie z Washington Wizards, którzy nie grali z Kyle’em Kuzmą ani Bradleyem Bealem; Wizyta w Indiana Pacers, którzy również grają na ławce rezerwowych kilku swoich graczy, przed meczem z New Orleans Pelicans i zakończyła sezon golem homera przeciwko Indianie.

Nawet bez Randle’a Knicks byliby zdecydowanymi faworytami w co najmniej trzech z tych meczów.

Jeśli chodzi o to, jak to może wyglądać, to nadchodzi pierwsza runda play-offów… poczekajmy, aż dowiemy się więcej o kontuzji Randle’a.

Czy to zmniejsza szanse Randle’a w NBA?

Jak stwierdzono w naszej ankiecie przeprowadzonej wśród 39 przedstawicieli mediów, Randel najlepiej ocenia ilość. W erze zarządzania obciążeniami nie opuścił ani jednego meczu przez cały sezon. Ale jest tak późno w harmonogramie, że przesiadywanie w ostatnich pięciu meczach prawdopodobnie nie będzie dużym problemem w oczach wyborców.

Spośród 17 napastników, którzy otrzymali głosy w ankiecie w zeszłym tygodniu, tylko trzech ma szansę na złapanie Randle’a w sumie minut. Średnio zdobywa 25,1 punktów, 10,0 zbiórek i 4,1 asyst, strzelając 46-34-76.

Randle zajął drugie miejsce w ankiecie. Wyobrażam sobie, że jego strzał All-NBA jest nadal całkiem niezły.

(Zdjęcie: Julius Randle i Jimmy Butler: Brad Penner/USA TODAY)