Celtics wygrywają jedno dzikie w dogrywce po stracie 20 punktów. Prowadź do Lakersów

LOS ANGELES – Kolejny ekscytujący rozdział w długiej i burzliwej historii rywalizacji między Los Angeles Lakers i Boston Celtics został napisany we wtorkowy wieczór.

Celtics wygrali 122-118 po dogrywce w meczu, w którym Boston zdawał się nie tracić – a potem nie wygrywał po dzikim powrocie Los Angeles.

Bostonie, prowadzona przez Jasona Tatuma44 punkty, pokonał Los Angeles 12:8 w dogrywce i przypieczętował zwycięstwo.

Lakers przegrywali z Celtics aż o 20 punktów w trzeciej kwarcie, ale wykorzystali prowadzenie 18-0 pod koniec trzeciej tercji, aby rozpocząć czwartą i przejąć kontrolę, prowadząc aż 13 punktami na 4:25 przed końcem . w regulacji.

Wygląda na to, że Los Angeles miało szansę na tym zamarznąć Anthony’ego Davisa na linii z 28 sekundami do końca i dwupunktową przewagą, ale Davis – który miał wtedy 11 na 13 rzutów wolnych w nocy – nie trafił w oba.

Chybieniami ustawili remisującego skoczka Tatuma na 17,1 sekundy przed końcem. Następnie Los Angeles pracowało przez całą dobę, aby uzyskać James Lebron Potencjalny zwycięzca przy brzęczyku, ale jego próba za trzy punkty nie powiodła się.

Podobnie jak przegrana Lakers z Philadelphia 76ers w zeszłym tygodniu, kiedy Los Angeles pokonało wściekły powrót, by wymusić dogrywkę tylko po to, by załamać się w dodatkowej sesji, Celtics przerwali mecz, aby przypieczętować sytuację.

Russella Westbrooka (20 punktów, 14 zbiórek, 5 asyst, 4 bloki) Zdobył pierwsze cztery punkty w dogrywce, dając Los Angeles prowadzenie 114-110, ale Lakers nie mogli utrzymać tempa.

Davis zakończył z 37 punktami i 12 zbiórkami, a James miał 33 punkty, 9 zbiórek i 9 asyst.

Celtics weszli w noc z najlepszym bilansem w NBA 21-7, ale przegrali dwa mecze z rzędu, z Golden State Warriors iz Los Angeles Clippers.

„To dumna grupa” – powiedział trener Lakers Darvin Hamm o Bostonie przed meczem. „Myślę, że w głębi serca wcale nie są szczęśliwi. Nie tylko z powodu porażki Clippers, ale także wcześniejszej porażki z Warriors. Wiemy, że będziemy mieli pełne ręce roboty”.

READ  Futbol uniwersytecki wybiera oś czasu: prognozy przeciwko spreadowi, szanse na 25 najlepszych meczów w tygodniu 3