Caitlin Clark ustanawia kolejny rekord, ale Fever spada na Lynx

MINNEAPOLIS — Navisa Collier zdobyła 31 punktów, a Kayla McBride zdobyła osiem z 19 punktów w czwartej kwarcie, dzięki czemu Minnesota Lynx zapewniła sobie miejsce w play-offach po zwycięstwie 90-80 nad Caitlin Clark i Indiana Fever w sobotni wieczór.

Minnesota (22-8), która w piątek pokonała dwukrotnego obrońcę tytułu Las Vegas Aces 87-74, odnotowała szóste zwycięstwo z rzędu, w tym pięć meczów z rzędu za 10 punktów od powrotu z przerwy olimpijskiej.

Clark, numer 1 w drafcie, poprowadził Indianę (13-16) z 23 punktami i ośmioma asystami i stał się najszybszym zawodnikiem w historii ligi (29 meczów), który zdobył co najmniej 500 punktów (520) i zanotował 200 asyst (240).

Caitlin Clark, która zdobyła 23 punkty i miała osiem asyst, prowadzi Natishę Hedman podczas porażki drużyny Fever z Lynx 90:80 24 sierpnia 2024 r. Obrazy Getty’ego

Bridget Carlton trafiła za trzy punkty, dając Lynx 10-punktowe prowadzenie na 7:49 przed końcem, a Lexi Hull trafiła dwa rzuty wolne za trzy punkty i na 6:16 przed końcem obniżyła deficyt Indiany do 72-69.

McBride odpowiedział strzałem, a następnie dodał dwa trzypunkty i seria 14-2 zwiększyła prowadzenie do 15 punktów na 3:23 przed końcem.

Kelsey Mitchell zdobył dla „Fever” 21 punktów, a Aliyah Boston dodała 10 punktów i 15 zbiórek.

Carlton zdobył cztery trzy punkty i zakończył mecz z 16 punktami dla Minnesoty. Courtney Williams i Natisha Hedman dodały po 10 punktów.

Zespół Lynx był gospodarzem ceremonii wycofania koszulki nr 23 Mayi Moore-Irons bezpośrednio po meczu.

Navisa Collier, która zdobyła 31 punktów, robi przerwę podczas zwycięstwa Lynx nad Fever 24 sierpnia 2024 r. NBAE za pośrednictwem Getty Images

Dołącza do Simone Augustus (nr 33), Rebeki Brunson (nr 32), Sylvii Fowles (nr 34) i Lindsay Whelan (nr 13) jako jedyne zawodniczki w historii franczyzy, które dostąpiły tego zaszczytu.

Moore Irons — ulubiony zawodnik Clarka, gdy dorastał — pomógł drużynie Lynx zdobyć cztery mistrzostwa WNBA oraz został MVP finałów w 2014 r. i MVP finałów w 2013 r.

Moore Irons, który w 2011 roku otrzymał tytuł Debiutanta Roku, sześciokrotnie brał udział w All-Star i trzykrotnie został wybrany MVP All-Star Game.

READ  Pięć notatek: Warriors odnoszą wielkie zwycięstwo nad Lakers, gdy Steve Kerr zwiększa rotację