Brock Purdy znalazł rytm w drugiej połowie, gdy 49ers potknął się, gdy Seahawks się pogubili

SANTA CLARA, Kalifornia — Po zaciętej pierwszej połowie, San Francisco 49ers zdobyli 25 punktów bez odpowiedzi, rozpoczynając drugą połowę i pokonali Seattle Seahawks 41:23 w sobotę na Levi’s Stadium. Zwycięstwo NFC z dziką kartą było 11. z rzędu dla 49ers, którzy zmierzą się z nieustalonym przeciwnikiem w rundzie dywizji w następny weekend.

San Francisco 49ers

Rozgrywający 49ers, który rozpocznie mecz play-off, debiutant rozgrywający z najniższym draftem Brock Birdie Po raz pierwszy w swojej młodej karierze wydawał się wykazywać zrozumiałe nerwy.

Purdy zagrał w sobotnim pojedynku z dziką kartą przeciwko Seattle z kilkoma niecelnymi rzutami i późnymi zagraniami, które wykonał w ciągu ostatniego miesiąca. Ale po raz kolejny Purdy nie wzdrygnął się w obliczu przeciwności losu.

Gdy Purdy zaaklimatyzował się, a jego gracze zyskali wiele jardów po złapaniu, Niners weszli do rundy dywizji NFC w następnym tygodniu. Na Levi’s Stadium będą gościć Minnesota Vikings, Dallas Cowboys czy Tampa Bay Buccaneers.

Wszystko, co początkowo wpłynęło na Birdie, zniknęło po szybkim zatrzymaniu się w szatni. W ostatnich dwóch kwartach był prawie doskonały, trafiając 9 na 11 na 185 jardów z dwoma podaniami przyłożenia i szybkim wynikiem.

Purdy skończył 18 na 30 na 332 jardy z czterema przyłożeniami. W ten sposób został trzecim rozgrywającym debiutantem, który rzucił trzy punkty w meczu play-off i zremisował w siódmym meczu z rzędu z wieloma przyłożeniami. Justyna Herberta Za najdłuższą passę rozgrywającego pierwszego roku od 1950 roku.

Największym pytaniem, przed którym stają dziewiątki po rozpoczęciu sezonu posezonowego, jest to, jak Purdy poradzi sobie, gdy światła będą włączone. Tak jak on zdał wszystkie testy, jakie kiedykolwiek mu rzucono, Birdy celował.

Główna gra: Przegrywając tylko z Seahawks 6 na 2 minuty i 31 sekund przed końcem trzeciej kwarty, przejęli piłkę na 19-jardowej linii San Francisco i zagrozili odzyskaniem prowadzenia.

Ale kiedy rozgrywający Seahawks Geno Smith Odrzucając, otrzymał natychmiastową presję od defensywnych liniowych Niners Karola Omenihu prawa strona. Gdy Smith posuwał się naprzód, Omenihu machnął piłką.

Ostrzeżenie Nicka Bosę grzebali się w pierwszym meczu na wynos, a Niners szybko pojechali po przyłożenie, które zasadniczo przekreśliło grę.

Jedzenie na wynos nie tylko przesunęło punkty na korzyść San Francisco, ale 49ers nie mieli żadnych nagród. Niners mają teraz bilans 14-0 w tym sezonie, w którym popełnili jedną lub zero strat.

Przykuwające uwagę statystyki NextGen: Po raz pierwszy w tym sezonie Niners zostają w tyle Christiana McCaffreya Nie dotknięty podczas pierwszej jazdy w grze. Ale zaliczył swoją pierwszą próbę przy drugim posiadaniu, ścigając się 68 jardów lewą linią boczną w trzecim najdłuższym biegu w swojej karierze.

W biegu McCaffrey osiągnął 20,8 mil na godzinę, co było jego najszybszym wynikiem jako zawodnika z piłką od 8. tygodnia 2019 r.

— wagon

Seattle Seahawks

Seahawks opierają się na Birdie pod presją jego pierwszego startu w play-offach. 49ers i ich rozgrywający mogli zremisować w Seattle z powodu wyjątkowo złej pogody. I głupi pomysł, że trudno jest pokonać drużynę trzy razy w sezonie.

W drugiej połowie 49ers wyglądali na łatwych, ponieważ jednopunktową stratę do przerwy zamienili na triumfalne zwycięstwo, które po raz kolejny pokazało, jak duża jest różnica między nimi a Seahawks. San Francisco pokonało Seattle 89-43 w trzech meczach w tym sezonie.

Bez względu na to, jak brzydkie były ostatnie dwie kwarty dla Seahawks, perspektywa jest kluczowa. Nie muszą być w sobotę na stadionie Levi’s, rozstawionym numerem 1 w NFC. Trzymając się mocno z rozstawionym numerem 2, utrzymywali również przewagę 17:16 po pierwszej połowie nad drużyną, która wygrała 10 meczów z rzędu. Po wymianie rozgrywającego nie powinni nawet być w play-offach Russella WilsonaCięcie linebacker Bobby’ego Wagnera I zobowiązuje się do gry młodych graczy po obu stronach piłki.

Nawet ze Smithem niepodpisanym po tym sezonie i obroną, która wymaga dużo pracy z przodu, strzałka wskazuje na Seahawks. Zdobyli obiecujący młody ośrodek i mnóstwo kapitału draftu w 2023 r., w tym piąty ogólny wybór za pośrednictwem handlu Wilsona. Ale 49ers wysłali ich do poza sezonem z kolejnym przypomnieniem, że Seahawks muszą zrobić duży krok naprzód, zanim będą mogli odzyskać nowego łobuza w bloku NFC West.

Problematyczny trend: Większość problemów defensywnych Seahawks w tym sezonie wynika z ich przereklamowanej siódemki, ale ich wślizgi były słabe na wszystkich trzech pozycjach. To ważny powód, dla którego zajęli 31. miejsce w sezonie zasadniczym pod względem liczby jardów dozwolonych po jednym przyjęciu. To był trudny pojedynek z ofensywą 49ers, która prowadziła NFL w YAC przez ostatnie sześć sezonów, i jak można się spodziewać, poszło źle dla Seattle. Thibo SamuelZłapanie przyłożenia z 74 jardów, które zapieczętowało grę, było najbardziej oczywistym przykładem słabej walki Seattle. 49ers zakończyli mecz ze 181 jardami po złapaniu, co jest ich trzecim najlepszym wynikiem w meczu w tym sezonie.

Podział QB: Smith miał wzloty i upadki, które charakteryzowały jego grę w ostatniej fazie sezonu zasadniczego. Rzucił głęboką piłkę TK Metcalf Przyłożenie z 50 jardów w drugiej kwarcie dało Seattle prowadzenie. Ukończył 71,4% swoich podań, mniej więcej w okolicach swojej rekordowej średniej sezonu. Ale dokonał kolejnego kosztownego powrotu z przegraną fuble, która zabiła gola w trzeciej kwarcie. Rzucił przechwyt w czwartej kwarcie, ale Seattle było już wtedy zdesperowane. Smith zakończył 25 z 35 na 253 jardy i dwa podania przyłożenia, oba do Metcalfa.

Główna gra: Pod koniec trzeciej kwarty Seahawks mogli zdobyć przyłożenie z wyraźnym wyprzedzeniem lub przynajmniej strzelić gola z gry, aby zmniejszyć przewagę 49ers do trzech punktów. Ale ich dobra passa 12 gier zakończyła się, gdy Smith został wyeliminowany, gdy próbował wspiąć się do kieszeni na trzeciej pozycji. Po kolejnym posiadaniu 49ers objęli 14-punktową przewagę. Obrona podań Seattle dobrze radziła sobie z doskonałą czwórką z San Francisco, aż do pasa Smitha. Według ESPN Stats and Information Research była to piąta presja 49ers w meczu na 22 spadkobierców z Seattle (23%). Naciskali na Seahawks, aby w sezonie zasadniczym spadli o 38%.