Brązowy medal zdobył Noah Lyles na 200 m

grać

SAINT-DENIS, Francja — Podwójny pościg Noaha Lylesa minął szybko. W finale na 200 m zajął trzecie miejsce, uzyskując czas 19,70 i zdobywając brązowy medal.

Letzile Tebogo z Botswany wyszedł z zakrętu i pobiegł na metę, odnosząc zaskakująco pewne zwycięstwo z czasem 19,46. Srebro wywalczył Amerykanin Kenny Bednarek z czasem 19,62 sekundy.

Tłum na Stade de France skandował „America” przed rozpoczęciem wyścigu, gdy Lyles i reszta biegaczy weszli do bloków. Jednak Tepoko miał ostateczny wynik i został pierwszym Afrykańczykiem, który wygrał tę imprezę.

Według pracownika stadionu Lyles otrzymał pomoc medyczną po wyścigu i opuścił tor na wózku inwalidzkim. Jest teraz z lekarzami Paryża 2024.

Lyles wystartował w tym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu z najlepszym na świecie czasem 200 metrów, wynoszącym 19,53. Jednak z czasem 20,08 zajął drugie miejsce w półfinale i uzyskał trzeci najszybszy czas, aby dostać się do finału. Wyjechał z piątego pasa i nie zorganizował całego wyścigu.

W ubiegłą niedzielę Lyles zdobył swój pierwszy złoty medal olimpijski w biegu na 100 metrów mężczyzn po sensacyjnym fotofiniszu.

27-letni sprinter próbował zostać pierwszym Amerykaninem od 40 lat, który zdobył dublet w sprincie. Carl Lewis zwyciężył w biegach na 100 i 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Lewis zdobył także złoto w skoku w dal i sztafecie 4×100 na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles.

W serwisie USA TODAY Sports znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o czwartkowych zawodach lekkoatletycznych na Stade de France. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby otrzymywać aktualizacje na żywo przez cały dzień.

Otrzymuj aktualizacje olimpijskie w swoich tekstach! Dołącz do kanału WhatsApp w USA Today Sports

Jak dziś oglądać olimpijską lekkoatletykę

NBC transmituje i transmituje Igrzyska Olimpijskie w Paryżu ze wszystkich stron: Peacock transmituje na żywo każdy mecz i wydarzenie; NBC, USA Network, CNBC i E! Przez cały dzień prowadzą różne wydarzenia na żywo i powtórki. Oto 6 porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać pawia podczas igrzysk olimpijskich.

READ  6 stycznia Komitet ogłasza wysłuchanie publiczne 13 października

O której godzinie odbędzie się finał 200?

200 finałów o 14:30 ET.

Kto jest najlepszym sprinterem w finale 200 m?

W tym roku Noah Lyles uzyskał najlepszy czas na świecie na 200 m, wynoszący 19,53. Czas Kenny’ego Bednarka wynoszący 19,59 to drugi najszybszy czas świata w tym roku. Najlepszy wynik sezonu Letzile Teboko – 19,71 – jest trzecim najszybszym czasem w tym roku. Srebrny medalista Mistrzostw Świata 2023 Erion Knighton jest również pretendentem do medalu.

Jaki jest najlepszy czas Noaha Lylesa na 200 m?

Najlepszy czas Noaha Lylesa na 200 m to 19,31, co jest obecnie również rekordem Ameryki. W 2022 roku ustanowił rekord.

SAINT-DENIS, Francja — Quincy Wilson zadebiutował na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Wilson będzie częścią sztafety 4×400 m Team USA, powiedziała USA TODAY Sports osoba zaznajomiona z sytuacją. Osoba wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, gdyż nie była upoważniona do omawiania składu sztafetowego.

Sztafeta 4×400 mężczyzn rozpocznie się w piątek o godzinie 5:05 czasu wschodniego.

Zespół USA W eliminacjach pierwszej rundy sztafety 4×400. Oczekuje się, że Wilson wystartuje w prawyborach. Wilson został najmłodszym Amerykaninem, który wziął udział w olimpijskich zawodach lekkoatletycznych.

Wilson został po raz pierwszy wybrany do sztafety 4×400 m drużyny USA po zajęciu szóstego miejsca w biegu na 400 m podczas olimpijskich prób lekkoatletycznych w USA.

16-letni cudowny dzieciak pobił rekord świata do lat 18 w pierwszej rundzie na 400 m, pokonując na próbach okrążenie toru w 44,66 sekundy. Następnie Wilson w półfinale pobił rekord życiowy 44,59, aby zakwalifikować się do finału. Rekord szkoły średniej utrzymywał się przez 42 lata, a Wilson pobił go dwukrotnie w ciągu kilku dni. — Smok Tylera

Anna Hall jest trzecia po dwóch pierwszych konkurencjach siedmioboju kobiet, biegu na 100 m przez płotki i skoku wzwyż. Hall z czasem 13,36 sekundy uplasował się na siódmym miejscu w biegu przez płotki, a jego skok wzwyż wynoszący 1,89 m Trzecie miejsce w stawce. Talia Brooks, która w biegu przez płotki była druga (13,00 s) i ósma w skoku wzwyż (1,77 m), jest obecnie szósta. Sari Hawkins w biegu przez płotki zajęła piąte miejsce z czasem 13,16 sekundy, ale w skoku wzwyż nie zdała egzaminu i spadła na 22. miejsce.

READ  Saad Ibrahim Almadi: Arabia Saudyjska uwalnia podwójnego obywatela USA i Arabii Saudyjskiej z więzienia za publikowanie tweetów krytycznych wobec królestwa

ST-DENIS, Francja – Amerykański biegacz średniodystansowy Brandon Miller po rundzie repasażowej awansował do półfinału biegu na 800 metrów mężczyzn.

Miller przebiegł 1:44,21 i wygrał czwartą i ostatnią serię na 800 m. W rundzie repasażowej uzyskał najlepszy czas ze wszystkich zawodników.

Półfinały na 800 m w piątek. — Smok Tylera

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w sztafecie 4 x 100 metrów wydała oświadczenie w pierwszej rundzie sztafety. Zespół składający się z Christiana Colemana, Freda Kerleya, Kyrie Kinga i Courtney Lindsay sprzątnął pałeczkę i na tym było po wszystkim. Słabsi zwyciężyli z łatwością od początku do końca, przekraczając linię mety w 37,47 sekundy. W finale drużyny Team USA wystąpią Noah Lyles i Kenny Bednarek.

Amerykańska sztafeta 4×100 została nieco spowolniona przez niepewną wymianę zdań pomiędzy Dwanishą Terry i Gabby Thomas w drugim i trzecim meczu. Jednak Sha’Kari Richardson przejął pałeczkę na kotwicy i minął Niemcy z czasem 41,94, aby zapewnić drużynie USA zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Niemcy zajęły drugie miejsce z czasem 42,15, a Szwajcaria zajęła ostatnie miejsce w kwalifikacjach z czasem 42,38. Amerykanki muszą uporządkować swoje podręczniki, ale są faworytkami do złotego medalu w sztafecie, zwłaszcza że gwiazdy Jamajki nie biorą udziału w tej imprezie.

Chase Jackson opuszcza pierwszą rundę pchnięcia kulą kobiet. Jacksonowi nie udało się w pierwszych dwóch próbach i potrzebował trzeciego i ostatniego rzutu, aby awansować do finału. Jednak trzeci rzut nie oczyścił jej ramienia i wylądował na odległość 57 stóp i 9 cali – niewiele brakowało do kwalifikującego się miejsca.

Jackson był wyraźnie zdenerwowany po rozczarowującej rundzie otwarcia. Do Paryża przybył jako złoty medalista w pchnięciu kulą. Dwukrotnie zdobył w tej konkurencji tytuł mistrza świata. Awans osiągnęli Amerykanie Jayda Ross i Raven Sanders.

PARYŻ — Kiedy w środowy wieczór Quincy Hall zdobył złoto w finale biegu na 400 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, nawet nie potrząsnął głową, by popędzić do przodu. Przede wszystkim odczuwał ból.

READ  Obama uważa Walkera za „gwiazdę, która chce zostać politykiem” w Gruzji

„Nie chcę o tym rozmawiać, ale rozciągając się, nadwyrężyłem nogę” – powiedział Hall w czwartek po ceremonii wręczenia medali na Stade de France. „Biegłem dalej i pomyślałem: «Jeśli upadnę, jeśli». Rozerwę się, spadnę.” „Ukończyłem wyścig”.

Zapytany, czy starczy mu zdrowia, aby w piątek i sobotę wystartować w sztafecie 4×400 m, odpowiedział: „Zobaczymy”.

„Przechodzę terapię i takie tam” – powiedziała. Jeśli nie, mamy wystarczająco silny zespół, z którego możemy wybierać, a oni poradzą sobie beze mnie”.

Jedną ze sprinterek, która mogłaby zająć miejsce Halla w sztafecie, jest 16-letnia Quincy Wilson, która w piątkowy poranek ma zadebiutować na igrzyskach olimpijskich w rundzie wstępnej.

„Jest gotowy” – powiedział Hall. „Może i jest młody, ale wiek nie ma dla niego żadnego znaczenia”. – Tomek Schott

SAINT-DENIS, Francja — Elle St. Pierre i Nikki Hildes ze Stanów Zjednoczonych zakwalifikowały się do finałów medalowych biegu na 1500 metrów kobiet na Igrzyskach w Paryżu w czwartek z czasami 3:59,74 i 3:56,17. Kwalifikowało się sześciu najlepszych biegaczy z każdej z dwóch serii półfinałowych; St. Pierre zajął trzecie miejsce w serii 1, a Hilts był trzeci w serii 2. Rekordzistka świata Faith Kibigone z Kenii wygrała pierwszą serię z czasem 3:58,64. Dwukrotna złota medalistka olimpijska miesiąc temu pobiła w Paryżu rekord świata (3:49,04) i jest także rekordzistką olimpijską (3:53,11, ustanowioną podczas Igrzysk w Tokio w 2021 roku).

Amerykanka Emily Mackay nie zakwalifikowała się, zajmując ostatnie miejsce w drugiej serii z czasem 4:02,03. Mecz o medale zaplanowano na sobotni wieczór.

Śledź Tylera Dragona z USA TODAY Sports na X @TheTylerDragon.

Aplikacja USA Today szybko przeniesie Cię do sedna wiadomości. Pobierz wielokrotnie nagradzane relacje, krzyżówki, opowiadania audio, gazetę elektroniczną i nie tylko.