Barcelona i Manchester City dzielą sześć bramek w ekscytującym meczu charytatywnym | Manchester

Barcelona i Manchester Zabawny mecz towarzyski 3-3 na Camp Nou w środę zakończył się meczem zorganizowanym w celu podniesienia świadomości i funduszy na badania nad stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS).

Ponad 90 000 widzów wzięło udział w meczu i ciepło powitało byłego bramkarza i asystenta trenera klubu Juana Carlosa Anzue, u którego dwa lata temu zdiagnozowano postępującą chorobę neurodegeneracyjną.

Onzue wygrał Ligę Mistrzów, dwa tytuły ligowe i Puchar Króla jako asystent menedżera Luisa Enrique w Barcelona Przed dołączeniem do Girony jako główny trener w 2020 roku.
W środę spędził cały mecz siedząc na wózku inwalidzkim obok trenera Barcelony Xaviego Hernandeza jako Honorowego Trenera.

Gdy obie drużyny odpoczywały z kilkoma znanymi graczami, City objęło wczesne prowadzenie dzięki 22-letniemu argentyńskiemu napastnikowi Julianowi Alvarezowi po faulu bramkarza Barcelony Inaki Peny.

Juan Carlos Unzue zwrócił się do ponad 90 000 widzów na terenie.
Juan Carlos Unzue zwrócił się do ponad 90 000 widzów na terenie. Zdjęcie: Xavi Bonilla/Rex/Shutterstock

W swoim prawdopodobnie ostatnim meczu dla Barcelony przed przejściem do Chelsea, Pierre-Emerick Aubameyang wyrównał w 29. minucie po odbiciu. Frenkie de Jong dał Barcelonie prowadzenie w 66. minucie, ale Cole Palmer wyrównał z mistrzami Anglii cztery minuty później.

Rezerwowy Memphis Depay ponownie dał Barcelonie prowadzenie, strzałem z pola karnego po wspaniałym kontrataku prowadzonym przez Sergiego Roberto. W doliczonym czasie gry rezerwowy City Erling Haaland potknął się w polu karnym, a Riyad Mahrez wyrównał z rzutu karnego.

Depay i De Jong mogą być w drodze z Barcelony, ponieważ klub pracuje nad przestrzeganiem zasad La Liga Financial Fair Play (FFP), aby podpisać kontrakt z nowym graczem Julesem Conde, który grał od początku przeciwko Man City.

Mecz został przerwany na kilka minut, aby 18-letni obrońca City Luke Mbeti mógł otrzymać pomoc medyczną po otrzymaniu ciosu w głowę w konfrontacji z Andreasem Christensenem.

READ  Nr 2 Alabama zdobył tytuł thrillera OT nad Auburn i zdobył tytuł SEC w sezonie regularnym