Ash Barty pokonuje Danielle Collins o tytuł Australian Open kobiet

Ashleigh Barty z Australia zdobyła tytuł kobiet na Australian Open w Melbourne, pokonując Danielle Collins ze Stanów Zjednoczonych w dwóch setach – 6-3, 7-6 – przy czym drugi set rozstrzygnął się w dogrywce.

Mecz zakończył się około 5 rano w sobotę czasu wschodnioamerykańskiego.

Po zakończeniu meczu Australijczyk tenis Legenda Evonne Goolagong Cawley przybyła na dwór, aby wziąć udział w ceremonii wręczenia trofeów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​CAŁKOWITY ZAKRES W AUSTRALIAN OPEN TENIS

Australijska Ashleigh Barty w akcji podczas finału przeciwko Danielle Collins z USA
(Reuters)

To była trzecia duża wygrana Barty’ego i zakończyła 44-letnią suszę dla Australijczyków na ich rodzimym turnieju. Chris O’Neil był ostatnim Australijczykiem, który zdobył tytuł w 1978 roku, a Wendy Turnbull była ostatnią Australijką, która pojawiła się w finale w 1980 roku, według agencji Associated Press.

RAFAEL NADAL, DANIIL MIEDWIEDIEW SPOTYKAJĄ SIĘ W HISTORYCZNYM FINALE AUSTRALIAN OPEN

Zwycięstwo Australijczyka na australijskiej ziemi zapoczątkowało tam natychmiastowe i głośne świętowanie.

Po tym, jak Barty wygrał pierwszego seta, Collins wrócił do prowadzenia 5-1 w drugim secie, tylko po to, by zobaczyć, jak Barty dogania ją i pokonuje ją w tiebreakerze o mistrzostwo.

Danielle Collins z USA w akcji podczas finału przeciwko Australijczykowi Ashleigh Barty.

(Reuters)

Barty, 25-latek, zdobył teraz ważne tytuły na trzech nawierzchniach – na twardym korcie w Melbourne, trawie na Wimbledonie w 2021 roku i glinie podczas French Open w 2019 roku.

Finał mężczyzn między Hiszpanem Rafaelem Nadalem i Rosjaninem Daniilem Miedwiediewem rozpocznie się o 3:30 w niedzielę czasu wschodnioamerykańskiego.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.