Analiza meczu USA 1:0 Meksyk (13 lipca 2024)

Sophia Smith strzeliła gola w 64. minucie, a Stany Zjednoczone zrewanżowały się za porażkę z Meksykiem na początku tego roku, wygrywając 1:0 w rewanżu w sobotę.

Mecz towarzyski na stadionie Red Bull Arena był pierwszym z dwóch meczów rozgrzewkowych Stanów Zjednoczonych przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 r. Amerykanie zmierzą się z Kostaryką we wtorek na stadionie Audi w Waszyngtonie, a następnie udają się do Francji.

Pod koniec lutego Meksyk po raz drugi w historii pokonał Stany Zjednoczone w Złotym Pucharze Kobiet CONCACAF. Lizbeth O’Fally i Mayra Pelayo strzeliły dwa gole w wygranym 2:0 Meksyku.

W sobotę Stany Zjednoczone miały największe szanse w pierwszej połowie, ale nie były w stanie przełamać obrony przeciwnika. Smith, Lindsay Horan i Sam Coffey mieli kilka okazji pod bramką Meksyku przed końcem pierwszej połowy, ale nie udało im się zdobyć gola.

Jednak w drugiej połowie Trinity Rodman podała piłkę Mallory Swanson, która wyglądała na gotową do strzału, ale zamiast tego podała ją Smithowi, zdobywając jej dwudziestego gola w karierze. Smith prawie zdobyła drugiego gola w 73. minucie, ale jej próba trafiła w najbliższy słupek.

Gol Sophii Smith wystarczył, aby reprezentacja USA kobiet pokonała Meksyk.

Tim Nwachukwu/USSF/Getty Images dla USSF

„Mamy dynamicznych zawodników w ataku i myślę, że możemy stworzyć wiele sytuacji” – powiedział Smith. „Powinienem był strzelić więcej bramek na początku, a mimo to trzymam się wyższego standardu. Myślę, że chcę więcej. zdecydowanie możemy zdobyć więcej punktów, ale to pokazuje, że możemy tworzyć i współpracować na różne sposoby”.

Stany Zjednoczone nie straciły gola od trzech meczów pod wodzą nowej trenerki Emmy Hayes.

Gra upamiętniała 25. rocznicę powstania 99ers, drużyny, która zdobyła Puchar Świata Kobiet w 1999 roku w Rose Bowl. Było to pierwsze spotkanie wszystkich 20 zawodników drużyny.

Alyssa Naeher, kapitan reprezentacji USA na sobotni mecz, została przed meczem uhonorowana na korcie za swój setny występ w reprezentacji. Otrzymała kapelusz w marcu.

READ  Oczekuje się, że Bryce Harper Phillies wróci we wtorek przeciwko Dodgersom, jeśli zostanie oczyszczony

„To wiele dla mnie znaczy” – powiedział Naeher. „Jestem na tej scenie od dłuższego czasu i myślę, że samo zobaczenie tego tygodnia z 99ersami tutaj, grania z niektórymi z tych chłopaków, a teraz otrzymanie możliwości gry z następną generacją jest dla mnie niesamowite i wyjątkowe”.

Lynn Williams wszedł do gry w 75. minucie Williams był pierwotnie jednym z czterech rezerwowych zawodników w 18-osobowym składzie reprezentacji olimpijskiej w USA, ale napastnik Catarina Macario nie może grać we Francji z powodu podrażnienia kolana. Hayes ogłosił w piątek, że Williams zastąpi Macario.

Croix Pythons zadebiutowała w reprezentacji USA w 81. minucie.