Analiza meczu Kolumbia 1:0 z Urugwajem (10 lipca 2024)

Jamesa Rodrigueza Zaliczył szóstą asystę w turnieju, pomagając 10 zawodnikom Kolumbia bije Urugwaj W środę Liverpool pokonał 1:0 w Charlotte w Karolinie Północnej i zakwalifikował się do finału Copa America vs ArgentynaZanim noc zamieniła się w chaos, gdy gracze starli się z fanami.

Argentyna wygrywa Kanada We wtorek Miami pokonało Atlantę 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym i zapewniło sobie miejsce w finale, który odbędzie się w niedzielę w Miami Gardens na Florydzie.

Środowe zwycięstwo Kolumbii oznaczało przedłużenie passy meczów bez porażki do rekordu drużynowego 28, począwszy od porażki z Argentyną w lutym 2022 roku.

W kontrowersyjnym meczu, w którym obejrzano siedem żółtych i jedną czerwoną kartkę, gracze obu drużyn przepychali się po boisku po końcowym gwizdku. Następnie Darwin Nunez i kilkunastu kolegów z drużyny Urugwaju weszło na trybuny, podczas gdy kibice wrzeszczeli. Na nagraniu wideo widać, jak Nunez uderza kibica w barwach reprezentacji Kolumbii.

Jeffersona Lermy Jedynego gola strzelił przed entuzjastyczną, prokolumbijską publicznością liczącą 70 644 osób na stadionie Bank of America, kiedy w 39. minucie skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym Jamesa.

James został pierwszym od czasu Pele zawodnikiem z Ameryki Południowej, który zanotował sześć asyst w jednym dużym turnieju Brazylia Na mundialu w 1970 r.

James Rodriguez był nowym źródłem inspiracji dla Kolumbii podczas jej półfinałowego zwycięstwa nad Urugwajem.

Tymoteusz A. Clary/AFP za pośrednictwem Getty Images

Zadanie Kolumbii utrzymania przewagi skomplikowało się, gdy obrońcom nie udało się strzelić ani jednej bramki. Daniel Muńoz Został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie pierwszej połowy po otrzymaniu drugiej żółtej kartki za skierowanie uderzenia łokciem w zawodnika z Urugwaju. Manuela UgarteMunoz otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę od meksykańskiego sędziego Cesara Ramosa w 31. minucie po lekkomyślnej interwencji na Maximiliano Araujo.

Napastnik Liverpoolu Darwina Nuneza W pierwszej połowie nie udało mu się wykorzystać wielu szans i był bramkarzem Kolumbii Camila Vargasa Nie musiał podejmować pierwszej akcji ratunkowej, aby go zatrzymać Mikołaja de la CruzaSpróbuj w 68. minucie.

READ  Maple Leafs mianują głównym trenerem Craiga Berube

Rezerwowy Luis Suarez, najlepszy strzelec Urugwaju z 68 golami, uderzył piłkę, która odbiła się od słupka w 71. minucie, gdy Urugwaj z trudem znalazł przełamanie przed dziesięcioma zawodnikami.

Kolumbijczyk Mateus Uribe, który w drugiej połowie wszedł na boisko jako kolejny zmiennik, w 88. minucie posłał piłkę obok słupka, po czym w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzał Uribe odbił się od ciała bramkarza Sergio Rochera, a następnie odbił się od poprzeczki. .

Jednak jeden gol wystarczył, aby Kolumbia dotarła do finału Copa America po raz trzeci i pierwszy od zdobycia jedynego tytułu mistrzowskiego na własnym boisku w 2001 roku.

Na nagraniu wideo po meczu widać było, jak urugwajscy piłkarze zmierzają na trybuny, aby wymieniać ciosy z kolumbijskimi kibicami, podczas gdy policjanci próbowali rozdzielić obie strony.

Kapitan reprezentacji Urugwaju Jose Maria Jimenez powiedział, że piłkarze próbowali bronić swoich rodzin.

Jimenez powiedział w oficjalnej audycji: „Pozwólcie, że coś powiem, zanim przerwają wasze przemówienie, ponieważ nie pozwalają nam mówić do mikrofonu, nie chcą, żebym cokolwiek mówił o tym, co się dzieje, ale to jest katastrofa”. Dodał: „Proszę zachować ostrożność. Na trybunach są nasze rodziny, są też noworodki. To była katastrofa, nie było policji i musieliśmy bronić naszych rodzin”.

Argentyna stara się zdobyć 16. z rzędu tytuł Copa America i chce dołączyć do Hiszpanii jako jedyny kraj, który zdobył trzy główne tytuły z rzędu.

Środowy mecz został rozegrany w 90-stopniowym upale na nawierzchni, która w tygodniach poprzedzających mecz została zamieniona ze sztucznej trawy na naturalną.

W sobotę Urugwaj zmierzy się z Kanadą w meczu o trzecie miejsce.

Informacje z Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.