Amerykanki szokują Jamajkę, wygrywając sztafetę 4×100; Amerykanie znów potykali się na mistrzostwach świata

EUGENE, Ore. – Dla amerykańskiej sztafety kobiet to był szok.

Dla mężczyzn – to samo.

Kobiety zaszokowały Jamajkę w sztafecie 4×100 na mistrzostwach świata w sobotę, podczas gdy faworyzowani mężczyźni zajęli drugie miejsce po cienkiej wymianie pałeczek, co było rytuałem, zanim ktokolwiek w tej drużynie się urodził.

W wyścigu mężczyzn Andre DeGrasse doprowadził Kanadę do zwycięstwa w 37,48 sekundy, pokonując Marvina Braceya o 0,07 sekundy.

Bracey padł w tyle w nodze kotwicy po tym, jak został dwukrotnie odepchnięty przez wymianę Elijaha Halla.

„Przegraliśmy zakład, ponieważ nie byliśmy czyści” – napisał Bracey na Twitterze, zanim przeszedł przez odcinek wywiadu. „Bez wymówek. Pozwalamy wam wszystkim przeprosić.”

Amerykańskie kobiety nie czują nic poza miłością. Stany Zjednoczone były wyraźnie słabsze od Jamajki, która zdobyła wszystkie oprócz jednego z sześciu medali sprinterskich w sprintu.

Uczcił to, wykonując swój „dirt bike dance”, podskakując na jednej nodze i obracając kierownicę swojego udawanego superszybkiego roweru.

„Czułem, że tłum oszalał” – powiedział Terry. „To było bardzo elektryzujące”.

Amerykańska drużyna, w skład której wchodzili również Melissa Jefferson, Abby Steiner i Jenna Brandini, zakończyła wyścig w 41.14.

Shelley-Anne Fraser-Pryce z Jamajki utrzymała swoją passę przy życiu. Zdobył złoto lub srebro w każdej światowej sztafecie, w której brał udział od 2007 roku. Nikt na Jamajce nie myśli o drugim miejscu w tym roku.

W skład Jamajki wchodzi trzech sprinterów ze 100-metrowego biegu z zeszłego weekendu i dwóch członków z 1-2 finiszujących na 200. Brudne pierwsze podanie między Kemba Nelson i Elaine Thompson-Hera mogło przypieczętować jego los.

„Nie sądzę, aby Jamajka miała jakieś medale” – powiedział Fraser-Pryce. „Musimy się tam dostać i musimy pracować jak wszyscy inni”.

Stany Zjednoczone zdobyły również sześć medali w męskich 100 i 200.

Sztafety po raz kolejny udowodniły, że w tych wyścigach czysta prędkość nie ma znaczenia.

READ  Przypadki COVID w Chinach przytłaczają szpitale

„Możesz zdobyć szybkiego biegacza, ale jeśli nie ma chemii i pewności siebie, a jeśli pałka nie przechodzi przez transfer, nie będziesz w tym czasie budować prędkości” – wyjaśnił Terry.

Nawet jeśli Amerykanie tym razem odejdą z medalem – zostali wyeliminowani w sześciu z ostatnich 13 Mistrzostw Świata i trzech z ostatnich czterech igrzysk olimpijskich – może to sprawić, że nie będzie to satysfakcjonujące zakończenie.

– Możesz stąd wyjść bez niczego – powiedział Bracy. „Ale musimy to posprzątać. Jest dużo pracy do wykonania, aby nadal być dobrym” – powiedział.

De Grasse, mistrz olimpijski na 200 m, nie był w stanie wejść po schodach cztery tygodnie temu, gdy dochodził do siebie po Covid-19. W zeszły weekend nie wygrał biegu na 100 metrów i nie znalazł się na 200.

Aaron Brown, który zajął siódme miejsce na 200 i ósmy na 100, wygrał złoto z zespołem, w skład którego wchodzili Jerome Blake, który nie dotarł do żadnego z finałów, oraz Brendan Rodney, który był w kanadyjskiej puli sztafetowej. .

„Kiedy dostałem pałeczkę, pomyślałem: 'OK, jestem łeb w łeb z Ameryką, teraz muszę zrobić, co w mojej mocy’”, powiedział DeGrasse. „Wspaniale było to schrzanić. Uczta dla nich”.

Amerykanie zagrali w tym samym składzie co dzień przed eliminacjami, pozostawiając na ławce medalistów i szybkości – Trayvona Brommela, Eriona Knightona, Kenny’ego Bednareka i kontuzjowanego Freda Kerleya.

Hall został. Jego życiorys: w tym roku zajął piąte miejsce w setce na mistrzostwach krajowych, ale także zdobył tytuł sztafety NCAA w 2018 r. na Uniwersytecie w Houston, gdzie legenda, Carl Lewis, był stałym krytykiem amerykańskiego procesu sztafetowego. Wieloletnia praktyka.

„Próbowaliśmy zebrać grupę, aby mieć jakąś ciągłość i zdobyć kij” – powiedział Bracy. „Zrobiliśmy dobrą robotę wczoraj. Wyszliśmy dzisiaj i próbowaliśmy zrobić to samo. To po prostu nie poszło po naszej myśli… i wzięliśmy „L”.

READ  Mówi się, że Grand Theft Auto 6 ukaże się w tym tygodniu

Pomysł dla mężczyzn: weź stronę z książki trenerki sztafety kobiet Michelle Louise Freeman.

Jego zespół zajął ósme miejsce na 100 (Jefferson), piąte miejsce na 200 (Steiner) i dwóch (Brandini i Terry), którzy nie wyszli z półfinału.

Wczesne przejście między Jeffersonem a Steinerem było zaskakująco spokojne, ale nie było też podanie Jamajczyka.

Terry wziął kij za nogę kotwiczącą z czterostopniową przewagą nad Jacksonem, który dwie noce wcześniej pobiegł drugi najszybszy czas w 200 (21,45).

Jamajczyk był zamknięty, a potem trochę, ale kiedy Terry przechylił linię, zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo Ameryki w wyścigu od 2017 roku, kiedy Fraser-Pryce wycofała się po urodzeniu dziecka.

Medale sztafetowe dały drużynie USA 28, trzy mniej niż rekord mistrzostw świata. Będzie faworyzować medale z Athing Mu, mistrzynią olimpijską w 4×400 kobiet i mężczyzn oraz 800 kobiet.

Inni zwycięzcy w sobotę to Emmanuel Kipkurui Korir z Kenii w kategorii 800 mężczyzn, Gutaf Seke z Etiopii w kategorii 5000 kobiet, Anderson Peters z Grenady w oszczepie mężczyzn oraz Pedro Picardo z Portugalii, który swój tytuł olimpijski poparł tytułem mistrza świata mężczyzn. skakać

Podczas wieczoru wystąpiła także (ostateczna?) kurtyna podnosząca kurtynę dla Allyson Felix, która została wciągnięta z powrotem na scenę światową, by poprowadzić debiut kobiet w wyścigu 4×400.

Był to dwudziesty medal Felixa w Mistrzostwach Świata i jego czternaste złoto po niedzielnym finale. Stany Zjednoczone wygrały 4×400 w siedmiu z ostatnich dziewięciu światów.