Jamal Murray z Nuggets pogrzebał Lakers z 23 punktami na drugim miejscu

Ohm YoungmisukPisarz personelu ESPN19 maja 2023, 02:21 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

DENVER – Jamal Murray złapał podanie od Nikoli Jokicia na lewym skrzydle i zdobył swoją czwartą trójkę w czwartej kwarcie na LeBron James.

„Eksplozja!” Murray krzyknął, odnosząc się do znaku towarowego ESPN Mike’a Breena, wskazując na stół transmisyjny ESPN w drodze powrotnej na boisko.

Po spudłowaniu 12 z 17 strzałów i zdobyciu zaledwie 14 punktów w pierwszych trzech kwartach, Murray dał Los Angeles Lakers przedsmak „Murray Playoff” w drugim meczu finałów Konferencji Zachodniej na Ball Arena. Murray eksplodował, zdobywając 23 ze swoich 37 punktów w ostatniej kwarcie, pomagając Denver Nuggets wygrać 108-103 i doprowadzić Lakers do deficytu 2-0.

Murray, który miał również 10 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty, powiedział, że dorastając marzył o takich występach w czwartej kwarcie play-off. To była jego czwarta kwarta z ponad 20 punktami w play-offach, najwięcej w ciągu ostatnich 25 sezonów i dwa razy więcej niż Michael Jordan i Allen Iverson, którzy zajmują drugie miejsce, wynika z badań ESPN Stats & Information.

„Kiedy byłem młody, odliczałem sekundy od zegara czasu akcji, strzelałem i rozmawiałem jak Marv Albert i Mike Brin” – powiedział Murray po meczu. „Po prostu wyobraźnia biega jak dziecko. Kiedy wchodzisz w ten moment i widzisz swoją rodzinę w tłumie, widzisz tam swojego młodszego brata, widzisz tam Mike’a Brina, wszystkie te małe przypomnienia, to wszystko się opłaca i sprawia, że moment trochę bardziej wyjątkowy. Po prostu znów cię zamyka. „

Dodał: „Gra w finałach Konferencji Zachodniej przeciwko Lakersom i LeBronowi Jamesowi. To niesamowita okazja, coś, co zapiszesz się w historii i zapamiętasz do końca życia”.

Nuggets zanotowali także czwarte z rzędu triple-double Jokica, który miał 23 punkty, 17 zbiórek i 12 asyst. Był to również jego piąty dublet w trzech meczach w sześciu meczach.

READ  Spryciarze mogą obstawiać zakłady Mookie na IL z Rift Rib

Ale to Murray grał projektanta. Miał infekcję ucha, która wykluczyła go z gry w ostatni weekend i uniemożliwiła mu robienie czegokolwiek.

Ale zdobył 31 punktów lub więcej w zwycięstwie Nuggets nad Lakers. W czwartkowy wieczór Murray zdobył ostatnie 12 punktów w meczu dla Nuggets. Według ESPN Stats & Info jest to drugi pod względem liczby kolejnych punktów zdobytych przez drużynę, która ukończyła mecz w finale konferencji lub wygrała finały NBA w ciągu ostatnich 25 lat.

„Był wyjątkowy i wygrał mecz” – powiedział Jokić. „Jego energia, grał 42 minuty, więc… Myślę, że był niesamowity. Tak, może w pierwszej połowie walczył o zdobycie piłki. Ale kiedy miało to największe znaczenie, uderzał iw zasadzie wygrał mecz.”

To był moment, który cenił trener Denver, Michael Malone. Widział, jak ciężko musiał pracować Murray, aby wywalczyć sobie drogę powrotną z rozdartej lewej ACL w kwietniu 2021 roku, co zmusiło go do opuszczenia poprzednich dwóch sezonów.

„Uwielbiam Jamala Murraya” – powiedział Malone. „Nie chodzi tylko o to, że go trenuję. Jesteśmy razem od siedmiu lat i przeszliśmy przez wiele wzlotów i upadków, a zobaczenie go ponownie grającego na poziomie, na którym gra, jest dla mnie pierwszą myślą, to po prostu fantastyczna duma i bardzo się z niego cieszę, bo widziałem, jak z mojej ligi wracają mroczne dni.” Mistrzowie Azji.

Malone dodał: „Musi to kontynuować. Oczywiście nasz cel nie został osiągnięty. Musimy wygrać tę serię. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa, a on będzie w tym dużą częścią”.

Występ Murraya pomógł pogrzebać Nuggets Lakers – którzy prowadzili 11 w trzeciej kwarcie, ale widzieli, jak Denver zdobywa 20 z pierwszych 25 punktów w czwartej kwarcie – kiedy zdobyli siedem trójek.

Czwarta kwarta Murraya przyćmiła 22 punkty Jamesa przez cały mecz. Z Anthonym Davisem walczącym przez noc strzelaniny 4 na 15 z 18 punktami i 14 zbiórkami, Nuggets udają się do Los Angeles, aby dodać sobie czołówkę.

READ  Źródła: The Cubs nie są skłonni przedłużyć kontraktu z Marcusem Stromanem przed upływem terminu handlowego

Podczas gdy Nuggets nadal zaskakują niektórych, pomimo ich pierwszego miejsca i najlepszego wyniku na Zachodzie, Murray powiedział, że Denver jest do tego przyzwyczajony od kilku lat.

„Jesteśmy Denver Nuggets; jesteśmy do tego przyzwyczajeni” – powiedział Murray. „Nawet gdy wygrywamy, oni rozmawiają o drugiej drużynie. Pokonaliśmy Clippers w fazie bubble, a oni rozmawiają o drugiej drużynie. Ta sama stara, ta sama stara. To trochę nas napędza i będzie słodsze, kiedy wygrywamy żeton”.