Trae Young, Hawks nie mają gdzie się ukryć przed Celtics

BOSTON — Celtics prowadzili Hawks 30 punktami w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off, kiedy Cedric Maxwell wezwał Dominique’a Wilkinsa przez jadalnię dla mediów w podbrzuszu TD Garden.

„Nacięcie!” Były gwiazdor z Bostonu, który stał się nadawcą, stłumił śmiech i rozmawiał ze swoim odpowiednikiem z Atlanty.

„Dam to” – odpowiedział Hall of Famer, poddając mecz i może 24 minuty w passie. „Daję.”

Celtics potrzebowali 11 sekund, aby zdominować mecz otwarcia. Jaylen Brown ukradł pierwszą próbę podania rozgrywającego Hawks, Trae Younga, utknął w przejściu, sondował czterech obrońców i rozdzielił ich jak morze czerwone, prowadząc ze swoimi 29 punktami.

„Dając im znać ze skoku, będzie to długa noc” – powiedział Brown.

Dwa posiadłości później Derrick White odrzucił pierwszą próbę strzału Younga i nastąpiła lawina. Boston prowadził linię lay-up w pierwszej kwarcie, wywiercił 7 z 8 rzutów za 3 punkty w drugiej kwarcie i objął prowadzenie 84-52 w trzeciej kwarcie. Atlanta zmniejszyła deficyt do 12 minut w czwartej kwarcie, ale nadzieja była ulotna. Celtics po prostu pamiętali, że mogą wykonać dowolny strzał, jaki chcą i nagiąć Hawks do woli w defensywie.

„Nie sądzę, żebyśmy byli naprawdę gotowi”, powiedział strażnik Atlanty DeJaunte Murray, który nie jest. Siódmy gracz i nie. Powiedział, że gry 1, które muszą wiedzieć, są kluczowe dla pokonania rozstawienia nr 2. „To słowo konkurencyjne. Nie sądzę, żebyśmy byli naprawdę konkurencyjni”.

Ostateczny wynik ustalił się na 112-99 na korzyść Bostonu, ale różnica w wynikach była zbyt duża. To był totalny powrót, który przekonał Celtics do zniszczenia Atlanty we wtorkowym meczu 2.

Śmiech nowego trenera Bostonu, Joe Mazzulli, przełamał jego zwykły stoicyzm, gdy zapytano go, czy martwi się, że jego drużyna spuści Hawks z maty. – Tak, naprawdę się martwię – zażartował. – Nie, wcale mnie to nie obchodzi.

READ  New York Yankees nabyli, zaczynając bliżej Frankie Montas z Oakland Athletics.

„Dobrze jest wiedzieć, że możemy wygrać i dobrze grać” – dodał Mazzulla.

Weteran Boston Celtics, Al Horford, zakotwicza defensywę w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off przeciwko Atlanta Hawks. (Eric Canha/USA TODAY Sports)

Z Youngiem na około jednej trzeciej ich posiadłości i Murrayem na jednej czwartej, Celtics wiedzą, co Hawks chcą zrobić. Żaden strażnik nie ma gdzie polować. Biały, gwarantowany wybór All-Defensive, rozpoczął noc na Youngu. Obrońca Roku Marcus Smart wyciągnął Murraya. Obok nich są długie ramiona i wszechstronna atletyka NBA Browna i Jaysona Tatuma. Za nimi albo Al Horford, Robert Williams III, albo obaj ochraniacze lakieru. Drzewko w młodych sekwojach o długości 6 stóp 1.

Young spudłował swoje pierwsze sześć prób i zakończył noc z 16 punktami w strzelaniu 5 na 18, co jest dobrym wynikiem dla najgorszej drużyny -14. Murray potrzebował 25 strzałów, aby doprowadzić swoją drużynę do 24 punktów. Popełnili pięć z sześciu strat w pierwszej połowie i zanotowali większość swoich 16 asyst, gdy wynik stał się znany.

Zapytaj napastnika Hawks, Johna Collinsa, czy piłka musi częściej znajdować się na polu ataku, a jego frustracja jest wyczuwalna.

„Zdecydowanie opłaca się nam trafiać w pudła i zdobywać łatwe wiadra”, powiedział Yahoo Sports. „Czasami gra po prostu nie toczy się w ten sposób. Chciałbym, żeby było więcej, ale nie potrafię tego za bardzo opisać. Wszyscy się angażują, a my zdobywamy łatwe wiadra, dzięki czemu cała ofensywa jest bardziej płynna”.

W międzyczasie Atlanta nie zrealizowała żadnego ze swoich planów defensywnych, co ujawniło, że Young i trener Quin Snyder zmuszali Boston do długich rzutów za 2 punkty – nie jest to nowa strategia. Celtics wykonali 82 ze swoich 88 rzutów z rzutu karnego lub z linii za trzy punkty, uzyskując efektywny procent rzutów z gry na poziomie 56,7%. Pięć z sześciu prób ze środka pola miało miejsce po przerwie, kiedy zdjęli nogę z gazu.

READ  Trump ogłosił rajd na Florydzie z Rubio – ale nie DeSantis

Collins powiedział: „Obronnie, to tylko preferencje”. Lub jego brak.

Kiedy Smart zrobił sobie przerwę od polowania na obronę Younga, zostawiając go z równie korzystnymi wynikami na Collinsie, Hawks musieli zdać sobie sprawę, że targowali się o długą noc — i krótką serię. Young szukał odpowiedzi w bezpośrednich efektach gry i znalazł niewiele treści.

„Oni strzelali. My się nie zatrzymywaliśmy, oni strzelali” – uzasadniał 24-latek. „Musimy wykonać lepszą robotę, nie pozwalając im oddać zbyt wielu strzałów, ale musimy zrobić kilka ujęć. …

„Musimy pozostać przed naszym człowiekiem i lepiej pracować wspólnie, a nie pozwolić im przejąć kontrolę”.

Czy myślisz?

Snyder powtórzył uproszczony refren swojego dwukrotnego rozgrywającego All-Star. Chociaż Hawks być może nie przegapili ponownie 19 z 21 rzutów za 3 punkty w trzeciej kwarcie, nie wyjaśnia to w pełni 32-punktowego deficytu. Snyder przyznał, że seria miała wyzwania poza ich kontrolą. Nie odnosi się do faktu, że Celtics są wyposażeni, aby stworzyć otwarte spojrzenia z jednej strony przeciwko Atlancie i blokować ich z drugiej.

Ta rzeczywistość nie pozostawia Hawksom miejsca na błąd, jeśli Wilkins kiedykolwiek zechce odrzucić Maxwella. Jak powiedział Collins: „Zwycięstwo w meczu, zwłaszcza na wyjeździe, wymaga pełnego grania wszystkim, co mamy”.

Hawks przetrwaliby nieco ponad 11 sekund, zanim złamali swoje dusze w grze 2 (19:00 ET wtorek, telewizja NBA).