2023 March Madness: UConn pokonuje stan San Diego w meczu o mistrzostwo kraju

(CNN) University of Connecticut zdobył nagrodę Piąty krajowy tytuł w męskiej koszykówce Zwycięstwo 76-59 nad San Diego State University w poniedziałek wieczorem na NRG Stadium w Houston.

Starszy strażnik Tristin Newton prowadził Ocon (31-8) z 19 punktami i 10 zbiórkami, podczas gdy najcenniejszy zawodnik Final Four Adama Sanogo, młody napastnik, zdobył 17 punktów i 10 zbiórek.

„Nie byliśmy w rankingach rozpoczynających się w tym roku, więc mieliśmy chip na naszych barkach” – powiedział CBS główny trener OConn, Dan Hurley. – Wiedzieliśmy, na jakim poziomie możemy grać, nawet w tych trudnych czasach – powiedział. Dodał, wskazując na drużynę Sześć porażek w ośmiu meczach w sezonie zasadniczym.

Powiedział, że idąc na turniej, jego grupa miała pewność siebie, którą zdobyła w trakcie sezonu.

„A kiedy masz takich liderów jak Andre Jackson (sześć asyst w poniedziałek) i Adama Sanogo, utrzymali ten zespół razem, przywrócili nas na właściwe tory i wiedzieliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną w turnieju i po prostu musieliśmy grać na naszym poziomie”.

Stan San Diego (32-7) prowadzi Kechada Johnsona z 14 punktami.

Adama Sanogo z UConn strzela przeciwko Nathanowi Mensahowi ze stanu San Diego w pierwszej połowie meczu o tytuł.

UConn przegrał bardzo wcześnie, ale stan San Diego stracił 11 minut i 8 sekund, ponieważ zdobyli tylko pięć rzutów wolnych i spudłowali 12 prostych strzałów z boiska. Huskies spadł z 10-6 do 36-24 w przerwie.

Aztekowie objęli prowadzenie w połowie drugiej tercji i zmniejszyli prowadzenie do pięciu przy stanie 60:55 przy 5:19 przed końcem, ale Huskies strzelili kolejne dziewięć i objęli wygodne prowadzenie w ostatnich dwóch minutach.

„Chcę tylko podziękować moim kolegom z drużyny i trenerom, którzy we mnie wierzyli”, powiedział Sanogo w CBS. „Bez nich nie byłoby mnie tutaj”.

UConn wygrał każdy ze swoich sześciu meczów turniejowych o co najmniej 10 punktów, a najbliższy mecz to 13-punktowe zwycięstwo nad University of Miami w krajowych półfinałach.

READ  Messi i Suarez strzelają dwa gole, najważniejsze momenty

UConn wkracza w rozrzedzone powietrze jako dopiero szósta drużyna, która wygrała pięć mistrzostw NCAA w koszykówce mężczyzn, dołączając do UCLA (11), Kentucky (osiem), Karoliny Północnej (sześć), Duke (pięć) i Indiany (pięć). Wszystkie tytuły UConn pojawiły się od 1999 roku, a najnowszy był Monday Before w 2014 roku.

Kobiece drużyny UConn zdobyły 11 tytułów krajowych w koszykówce.

Przyczynili się do tego raportu Steve Almasy i Essie Ronald z CNN.